Nový BICOM Optima
intenzivnější účinnost, lepší snášenlivost, větší úspora času.

Biorezonance BICOM ®Jednička v biorezonanci

[Přeskočit navigaci]


jste zde: úvodní » Alergie » Alergie na léky


Alergie na léky

V dnešní době alergii způsobují i léky. Konkrétně se jedná o přehnanou reakci organismu na podanou látku. Stejně jako u jiných typů alergií, i v tomto případě se jedná o reakci antigenu s protilátkou. Nejčastěji pacienti bývají alergičtí na antibiotika, barbituráty a lokální anestetika. Alergická reakce se může u pacienta objevit okamžitě po podání léku, nebo klidně až po delší době, kdy dochází v těle k rozkládání a působení účinné látky.

Víte, jak toto onemocnění diagnostikovat a léčit? My ano, a proto vám nabízíme rychlou a účinnou pomoc při boji s touto nepříjemnou alergií.

Nejčastější léky způsobují alergie

Alergické reakce nejčastěji vyvolává penicilin a jemu podobná antibiotika. Dále dokážou alergii vyvolat i sulfonamidová chemoterapeutika a léky chemicky podobné, antiepileptika, preparáty inzulinu, místně znecitlivující léky či léky obsahující jód.

Příznaky alergie na léky

Alergická reakce na léky zahrnují různé projevy a v některých případech tyto reakce mohou být pro pacienta smrtelné. Nejčastěji se však tato alergie projevuje vyrážkou neboli výsevem kožních vyrážek. Mezi další příznaky, které se při této alergii objevují patří:

 • makulo-papulární exantém
 • fixní lékový exantém
 • toxická epidermální nekrolýza
 • angioedém
 • kopřivka
 • Erythema multiforme
 • fotosenzitivní rekace
 • fototoxická reakce
 • projevy na dýchacích cestách
 • anafylaktická reakce
 • šupinaté ekzematózní zarudnutí na kloubech

Nejzávažnější formou alergie je anafylaktický šok, který pacienta ohrožuje na životě. Jedná se o vystupňovanou celkovou reakci organismu, která může přijít doslova ihned po podání určitého léku.

Příčiny vzniku alergie na léky

Reakce na léky mohou vznikat z mnoha důvodu - nejčastěji kvůli imunologickému nebo neimunologickému podkladu. V tomto případě se organismus brání před škodlivinami pomocí bílých krvinek, protilátek a mastocytů. V některých případech imunitní systém reaguje agresivně proti lékům tvorbou protilátek a různých jiných látek napadající buňky kůže a jiných orgánů. To pak vede ke vzniku celé škály projevů od zarudnutí, přes skvrny na kůži až po otoky.

Rizikové faktory lékové alergie

Rizikovými faktory u alergie na léky jsou zejména dědičné vlohy, chemické vlastnosti léku, opakované podání stejného léku, kombinací léku s jinými preparáty atd. Alergie na léky se objevuje především u lidí mladšího věku (20 - 50 let), ženského pohlaví zřejmě kvůli hormonálním vlivům či u lidí, kteří k tomu mají dědičné vlohy.

Diagnostika alergie na léky u lékaře

Diagnostika alergie na léky se u lékaře provádí pomocí podrobné anamnézy. Alergie na léky se konkrétně zjišťuje pomocí kožních testů. K odhalení příčiny napomáhá vysazení konkrétního léku.

Jak se diagnostikuje onemocnění?

Biorezonanční terapie BICOM Optima

My využíváme pro diagnostiku alergie na léky biorezonanční terapii BICOM Optima. S tímto přístrojem je možné bezbolestně a bez vedlejších účinků alergii diagnostikovat a efektivně léčit.

Dříve se používala celá řada metod testování alergenů, ale většina z nich je bolestivá a nevhodná pro děti. Alergologové dnes využívají především kožní testy, ale u nich hrozí riziko anafylaktické reakce u velmi citlivých jedinců a mohou Vás tak až ohrozit na životě.

Jsme připraveni Vám pomoci.

Důležité informace Vám sdělíme na telefonním čísle 775 44 77 55
Hovor je nezávazný, informativní a slouží pouze jako podklad pro Vaše rozhodnutí.

Objednávka vyšetření

775 44 77 55

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou.

Vyplňte zde prosím Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení popř. Titul).

Vyplňte zde prosím Vaší platnou emailovou adresu, na které jste k zastižení.

Uvedete-li telefonní číslo, dovolíme si Vás s nezávazným informativním hovorem kontaktovat sami.

 • Léčení příčin, ne pouze příznaků
 • Celosvětově více než 20000 terapeutů
 • Celostní medicína
 • Bezbolestná terapie i diagnostika
 • Žádné léky, chemie a vedlejší účinky
Chci se objednat na
BIOREZONANCI

Kam pokračovat dále

Sledujte nás na Facebooku

© Všechna práva vyhrazena studio Forbio - Celkové vyšetření zdravotního stavu | Partneři

optimalizace pro vyhledávače