jste zde: úvodní » Příznaky nemocí » Revma


Revma

Revma je revmatické onemocnění, které postihuje pohybový aparát našeho těla. Nejvíce postihuje klouby, kosti a páteř, ale výjimečné není ani postižení svalů a vazů. 

My jsme připraveni Vám pomoci. Dokážeme rychle a přesně diagnostikovat onemocnění a nasadit opravdu účinnou léčbu.

Objednávkový formulář

Obecné příznaky onemocnění

 • bolest kloubů
 • ztuhlost kloubů
 • citlivost kloubů
 • otok kloubů
 • zvýšená teplota
 • zarudnutí kůže

Revma se může projevit hubnutím, únavou, očními příznaky (např. záněty).

Rozdělení onemocnění

Revmatická onemocnění se dělí do několika základních skupin, mezi nejznámější patří lupénka a artritida. Méně obvyklá je Bechtěrevova nemoc.

Revmatická artritida

Nejčastěji pacienti onemocní revmatickou artritidou. Toto onemocnění se projevuje výraznou ztrátou váhy, únavou, bolestí, ranní ztuhlostí a omezenou pohyblivostí. Nejedná se o onemocnění kloubů, i když si to většina pacientů myslí. Revmatická artritida je jedním z autoimunitních onemocnění.

Revmatická artritida

Imunitní systém napadá klouby, poškozuje je a tím vyvolává silnou bolest. Toto onemocnění je velmi dlouhodobé a postupuje postupně. Po nějaké době začíná pacienta velmi omezovat v pohybu, způsobuje bolest a zabraňuje ve vykonávání běžných aktivit. Ve zvláštních případech může toto onemocnění postihnout i jiné orgány v těle například oči nebo srdce, ale většinou postihuje klouby na rukou a nohou.

Léčba onemocnění

Léčba probíhá za pomoci farmakoterapie, rehabilitace a fyzikální léčby. V pokročilých stupních také chirurgická léčba.

Příčiny vzniku onemocnění

Příčina vzniku těchto onemocnění není dodnes známa. Víme pouze, jak jsou klouby poškozovány, a s těmito projevy se lékař snaží vypořádat, aby nedošlo k destrukci a deformaci kloubů. Přes dostupnou léčbu zůstávají klouby bolestivé, citlivé na dotek a méně pohyblivé.

Lupénka

Lupénka je onemocnění, které postihuje kůži pacienta, ale až u jedné pětiny postihuje také klouby podobně jako u revmatické artritidy. Původce lupénky také není přesně znám, ale má se za to, že velký vliv na vznik tohoto onemocnění má dědičnost, špatně fungující imunitní systém a určité vlivy z vnějšího prostředí (např. hormonální vlivy).

Lupénka

Příznaky onemocnění

Mezi prvotní příznaky patří šupinatá ložiska na kůži, které se odlupují. Ve vážných případech se může pokožka odlupovat na celé ploše těla pacienta. Postiženy bývají také nehty a nehtová lůžka. Někdy se u pacientů rozvíjí chronické záněty kloubů.

Léčba onemocnění

Léčba lupénky je mnohem komplikovanější a neustále se zkouší nové postupy léčby. Při onemocnění lupénkou se odlupují ložiska na kůži a často mohou být postiženy i nehty na rukou a nohou. Léčba je dlouhodobá a výsledek nejistý.

Bechtěrevova choroba

Bechtěrevova choroba je chronické autoimunitní onemocnění. Příznaky této choroby se postupně vyvíjejí a nejsou v každé fázi nemoci stejné. Častější se vyskytuje u mužů a první příznaky se většinou objeví mezi 18 a 30 lety věku. Toto onemocnění se projevuje bolestí a ztuhlostí v dolní části páteře. Překvapivě se bolest zmírňuje při fyzické aktivitě a nejvíce bolestivá je, když je pacient v klidu. Toto onemocnění může vést až k zánětům jednotlivých plotének v páteři a někdy i k úplnému srůstu obratlů.

Léčba onemocnění

Léčba je velmi složitá a vyžaduje dlouhodobý odborný přístup a i přes pokroky v medicíně zůstává toto onemocnění nevyléčitelné. Podávají se léky na zmírnění příznaků.

Vyšetření bez rizika

My vyšetřujeme revma unikátní a bezbolestnou metodou, diagnostickým přístrojem METATRON 4027GR ClinicalTM, v současné době jediným v ČR.

Zásadním předpokladem pro úspěšnou léčbu je včasná a přesná diagnostika.

Diagnostický přístroj METATRON GR Clinical

umožňuje vyšetření pokrokovou neinvazivní cestou, kterou s vysokou přesností zjišťujeme kloubní onemocnění. Certifikovaný přístroj provede celkový screening organismu, problémová místa označí a vyšetří do hloubky, specifikuje s vysokou přesností příčiny onemocnění a stanoví diagnózu.

Vyšetříme Vás bez odběrů, vpichů, rychle a bezbolestně. Součástí vyšetření je návrh terapie a doporučení vhodných preventivních opatření s cílem zamezit opakování onemocnění a tím i nebezpečí vzniku chronického stadia.

Pociťujete-li jakékoliv projevy, které napovídají na začínající onemocnění, neváhejte s vyšetřením!

Jsme připraveni Vám pomoci.

Důležité informace Vám sdělíme na telefonním čísle 775 44 77 55
Hovor je nezávazný, informativní a slouží pouze jako podklad pro Vaše rozhodnutí.

Objednávka vyšetření

775 44 77 55

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou.

Vyplňte zde prosím Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení popř. Titul).

Vyplňte zde prosím Vaší platnou emailovou adresu, na které jste k zastižení.

Uvedete-li telefonní číslo, dovolíme si Vás s nezávazným informativním hovorem kontaktovat sami.

Akce

zjištění množství karotenoidů

(antioxidantu) v těle

200,- Kč

Zkušenosti
našich klientů

 • Lukáš H., Praha

  Milí přátelé, rád bych Vám poděkoval za péči, kterou mně věnujete. Moje náročná pracovní pozice přináší neustálé...

 • Marek T.

  Rodiče řekli, že vám mám poděkovat, tak teda píšu. Mám 17 a dost sportuju, občas mně bušilo srdce. Doktor říkal, že...

 • Helga S., BRD

  Dobrý den, chci vám poděkovat za citlivý a lidský přístup se kterým se u vás setkávám. Žiji v nedalekém Německu a při...

 • Milan V., Ústí nad Labem

  Dobrý den, nebyl jsem příznivcem alternativních metod léčby, ale můj stav mě dovedl k hledání informací na internetu....

 • Felix, Praha

  Dobrý den, po návratu z dovolené v Thajsku jsem zažíval obrovské problémy s dýcháním. V nemocnici...

Zobrazit »všechny zkušenosti

Kam pokračovat dále

Sledujte nás na Facebooku

© Všechna práva vyhrazena studio Forbio - Celkové vyšetření zdravotního stavu | Partneři

optimalizace pro vyhledávače