jste zde: úvodní » Příznaky nemocí » Cukrovka


Cukrovka

Cukrovka neboli diabetes je název pro onemocnění, které se projevuje poruchou metabolismu. Cukrovka se může vyskytnout v každém věku a postihuje muže i ženy. Zároveň může onemocnění propuknout náhle nebo ho může zjistit obvodní lékař při namátkovém rozboru krve. O cukrovku se jedná v případě, pokud hladina glukózy v krvi přesáhne hodnotu 10mmol/l.

My jsme připraveni Vám pomoci. Dokážeme rychle a přesně diagnostikovat onemocnění a nasadit opravdu účinnou léčbu.

Cukrovka

Inzulín

Velmi důležitým pojmem u tohoto onemocnění je inzulín. Tento hormon vzniká ve slinivce břišní a je velmi důležitý, protože odebírá cukr z krve a rozvádí ho do tkání celého těla. Tím zajišťuje přísun nejdůležitějšího energetického zdroje.

Typy cukrovky

Zvýšená hladina cukrů v krvi může mít dvě příčiny. Podle toho se rozděluje cukrovka na dva základní typy – diabetes I. typu a diabetes II. typu.

Diabetes I. typu

Tento druh cukrovky vzniká kvůli nedostatečné produkci inzulinu ze slinivky břišní. Velmi často propuká v dětství a jedná se o další příklad autoimunitní choroby, protože vlastní imunitní buňky poškozují slinivku břišní a tělo přichází o zdroj inzulinu. Toto onemocnění se vyskytuje velmi náhle.

Rizikové faktory

U diabetes I. typu nejsou rizikové faktory zcela známy. Pravděpodobně na vznik I. typu mají vliv určité genetické dispozice společně s virovou infekcí. Vznik diabetu I. typu tedy nijak nesouvisí s tělesnou hmotností člověka nebo s každodenními zvyklostmi.

Diabetes II. typu

Cukrovka tohoto typu je způsobena sníženou citlivostí tkání k inzulinu. Častěji se vyskytuje u dospělých a zvlášť u obézních pacientů. Propuká většinou okolo 30. roku života. Negativním trendem je jeho výskyt u obézních dětí s nedostatkem pohybu. Důležité jsou zde i genetické predispozice.
Velkou zvláštností je cukrovka během těhotenství, která po porodu odeznívá a neohrožuje ženu na životě.

Rizikové faktory

U diabetu II. typu je známo hned několik rizikových faktorů. Mezi nejčastější se řadí obezita, nedostatek pohybu, nezdravý životní styl a špatné stravování.

Příznaky cukrovky

Mezi hlavní příznaky cukrovky patří:

 • žízeň
 • časté močení
 • hubnutí
 • únava
 • poruchy vědomí

Prevence proti cukrovce

Prevence proti I. typu bohužel dosud neexistuje. Naopak cukrovce II. typu může člověk předejít odstraněním všech rizikových faktorů pro toto onemocnění. To znamená, že by člověk měl dbát na dostatek pohybových aktivit, začít konzumovat zdravou a vyváženou stravu a celkově změnit svůj životní styl.

Léčba cukrovky

Léčba diabetu stojí výhradně na užívání inzulinu a na měření jeho hladiny v krvi. Inzulín se podává injekčně. U cukrovky se mohou vyskytnout akutní problémy, které mohou vyústit až amputací končetiny. Pravidelné návštěvy lékaře jsou zde nutností. V budoucnu by mohla být cukrovka léčena za pomoci transplantace slinivky, dnes se léčí nitrožilním podáváním inzulínu, který umožňuje glukóze vstup do buněk.

Zásadním předpokladem pro úspěšnou léčbu je včasná a přesná diagnostika.

Diagnostický přístroj METATRON GR Clinical

umožňuje vyšetření pokrokovou neinvazivní cestou, kterou s vysokou přesností zjišťujeme nadměrné množství cukrů v krvi. Certifikovaný přístroj provede celkový screening organismu, problémová místa označí a vyšetří do hloubky, specifikuje s vysokou přesností příčiny onemocnění a stanoví diagnózu.

Vyšetříme Vás bez odběrů, vpichů, rychle a bezbolestně. Součástí vyšetření je návrh terapie a doporučení vhodných preventivních opatření.

Pociťujete-li jakékoliv projevy, které napovídají na začínající onemocnění, neváhejte s vyšetřením!

Jsme připraveni Vám pomoci.

Důležité informace Vám sdělíme na telefonním čísle 775 44 77 55
Hovor je nezávazný, informativní a slouží pouze jako podklad pro Vaše rozhodnutí.

Objednávka vyšetření

775 44 77 55

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou.

Vyplňte zde prosím Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení popř. Titul).

Vyplňte zde prosím Vaší platnou emailovou adresu, na které jste k zastižení.

Uvedete-li telefonní číslo, dovolíme si Vás s nezávazným informativním hovorem kontaktovat sami.

Akce

zjištění množství karotenoidů

(antioxidantu) v těle

200,- Kč

Zkušenosti
našich klientů

 • Lukáš H., Praha

  Milí přátelé, rád bych Vám poděkoval za péči, kterou mně věnujete. Moje náročná pracovní pozice přináší neustálé...

 • Marek T.

  Rodiče řekli, že vám mám poděkovat, tak teda píšu. Mám 17 a dost sportuju, občas mně bušilo srdce. Doktor říkal, že...

 • Helga S., BRD

  Dobrý den, chci vám poděkovat za citlivý a lidský přístup se kterým se u vás setkávám. Žiji v nedalekém Německu a při...

 • Milan V., Ústí nad Labem

  Dobrý den, nebyl jsem příznivcem alternativních metod léčby, ale můj stav mě dovedl k hledání informací na internetu....

 • Felix, Praha

  Dobrý den, po návratu z dovolené v Thajsku jsem zažíval obrovské problémy s dýcháním. V nemocnici...

Zobrazit »všechny zkušenosti

Kam pokračovat dále

Sledujte nás na Facebooku

© Všechna práva vyhrazena studio Forbio - Celkové vyšetření zdravotního stavu | Partneři

optimalizace pro vyhledávače