jste zde: úvodní » Vyšetření » Vyšetření jater


Vyšetření jater

Játra jsou naší největší žlázou a jsou důležitou součástí metabolismu, protože jsou nezastupitelná ve své detoxikační funkci a navíc zajišťují také látkovou výměnu. Také se podílejí na trávení potravy v tenkém střevě. Nezbytné jsou také díky produkty hormonů a látek pro srážení krve.

My vyšetřujeme játra unikátní a bezbolestnou metodou, diagnostickým přístrojem METATRON 4027GR Clinical, v současné době jediným v ČR.

Co se stane při selhání jater?

Pokud by nastalo selhání jater, budou následovat devastující procesy pro celé tělo, které mohou vést k jaternímu kóma a ve většině případů i ke smrti. Samotná játra jsou umístěna v břišní dutině pod bránicí, rozdělují se na 4 laloky a u průměrného člověka jejich hmotnost dosahuje až 1,5 kg. Vždy záleží na pohlaví, váze, výšce i věku.

Vyšetření jater

Onemocnění jater

Játra se vyznačují velkou rezervou co se týká funkčnosti a jsou schopny plnit své funkce i s pouhou pětinou tkáně. Navíc se játra výborně regenerují a dokážou se adaptovat na zvýšenou zátěž. Pokud se buňky jater poškodí a podnět odezní, celá játra se zregenerují, ale při delším působení dochází k odumírání tkáně.

Poškození jater toxickými látkami

Dalším onemocněním je poškození jater toxickými látkami. Pokud bychom se podívali, jaké látky nejvíce poškozují játra, tak jsou to etanol, ftaláty, dioxiny, toxiny muchomůrky zelené, sinic a dokonce i nadměrné množství vitamínu A.

Hepatitida

Velmi vážným onemocněním je hepatitida lidově zvaná žloutenka. Hepatitida může být jak akutní, tak chronická a jedná se o infekční i neinfekční zánět jater. Průběh hepatitidy může trvat měsíce i roky, než dojde k cirhóze a poškození jater. Infekční hepatitida se dělí na A, B a C. Na žloutenku A a B existuje účinná vakcína, hepatitida typu C je například velmi častá u narkomanů a neexistuje na ní vakcinace. 

Cirhóza

Cirhóza je chronickým onemocněním, které přestavuje tkáň jater. Pokud je cirhóza dlouhou dobu neléčená, může dojít k selhání jater a zvyšuje se tím také riziko rakoviny jater. Když bychom se zaměřili na infekční hepatitidu, tak se vyskytuje hepatitida A, B a C. Na žloutenku A a B existuje účinná vakcína, hepatitida typu C je například velmi častá u narkomanů.

Rakovina jater

Výskyt nádorového onemocnění v játrech je opravdu rizikový, protože až 90% všech národů brzo metastázuje do okolí. Jako u ostatních onemocnění je prevencí dodržování zdravého způsobu života, nekonzumování příliš velkého množství alkoholu a nekouřit cigarety.

Vyšetření jater

Jako hlavní vyšetření jater se používají jaterní testy. Jaterní testy jsou základním vyšetřením, které přesto dokáže odhalit poškození jater a také odhadnout případnou vážnost onemocnění a efektivitu léčby. Průběh jaterních testů je následující, nejdříve je pacientovi odebrán dostatečně velký vzorek krve, který je následně odeslán do speciální laboratoře.

Další vyšetření jako biopsie jater nejsou o moc příjemnější. Biopsie slouží k odebrání vzorku tkáně přímo z jater, která je poté odeslána na histopatologické testy. Biopsie se využívá například ke zjištění přítomnosti nádorového bujení. My využíváme unikátní a bezbolestnou metodu za pomoci přístroje METATRON.

Zásadním předpokladem pro úspěšnou léčbu je včasná a přesná diagnostika.

Diagnostický přístroj METATRON GR Clinical

umožňuje vyšetření pokrokovou neinvazivní cestou, kterou s vysokou přesností zjišťujeme parazity a záněty v organismu. Certifikovaný přístroj provede celkový screening organismu, problémová místa označí a vyšetří do hloubky, specifikuje s vysokou přesností příčiny onemocnění a stanoví diagnózu.

Vyšetříme Vás bez odběrů, vpichů, rychle a bezbolestně. Součástí vyšetření je návrh terapie a doporučení vhodných preventivních opatření s cílem zamezit opakování onemocnění a tím i nebezpečí vzniku chronického stadia.

Pociťujete-li jakékoliv projevy, které napovídají na začínající onemocnění, neváhejte s vyšetřením!

Jsme připraveni Vám pomoci.

Důležité informace Vám sdělíme na telefonním čísle 775 44 77 55
Hovor je nezávazný, informativní a slouží pouze jako podklad pro Vaše rozhodnutí.

Objednávka vyšetření

775 44 77 55

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou.

Vyplňte zde prosím Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení popř. Titul).

Vyplňte zde prosím Vaší platnou emailovou adresu, na které jste k zastižení.

Uvedete-li telefonní číslo, dovolíme si Vás s nezávazným informativním hovorem kontaktovat sami.

Akce

zjištění množství karotenoidů

(antioxidantu) v těle

200,- Kč

Zkušenosti
našich klientů

 • Diana V., Praha

  Dobrý den vážení, chci Vám moc poděkovat za uzdravující službu kterou nabízíte. Vaše metoda -vyšetření NLS...

 • Jaromír Dubský, Praha

  Vážení přátelé, vzhledem ke svým zdravotním potížím a shodou šťastných okolností jsem v květnu podstoupil komplexní...

 • George L., Kellyville, Australia

  Milí přátelé, od roku 1969 jsem nebyl ve své vlasti, až letos jsem se vypravil na místa, kde jsem vyrůstal, žiji...

 • John Jack D., Bristol, Great Britain

  Dámy a pánové, při mojí cestě do České republiky mě jeden z mých přátel informoval o možnosti diagnostiky ve vašem...

 • rodiče Petra Š, Ostrava

  Rádi bychom Vám poděkovali za pomoc. Náš syn trpěl epileptickými záchvaty, které se opakovaly stále častěji a my s...

Zobrazit »všechny zkušenosti

Kam pokračovat dále

Sledujte nás na Facebooku

© Všechna práva vyhrazena studio Forbio - Celkové vyšetření zdravotního stavu | Partneři

optimalizace pro vyhledávače