jste zde: úvodní » Záněty


Záněty

Záněty bývají stále častějším problémem moderní doby. Je tomu proto, že se záněty podílí na velkém množství civilizačních chorob nebo zhoršují jejich průběh. Mezi běžné záněty se řadí např. zánět spojivek, zánět nosohltanu, zánět středního ucha, zánět dásní a mnoho dalších. K velice závažným zánětům, které člověka ohrožují na životě, patří zánět slinivky nebo zánět mozkových blan.

Zánět šlach na noze

Při zánětu šlach na spodní části chodila je bolestivý vějíř šlach, který odstupuje od patní kosti a upíná se na spodní stranu prstů. Příznaky nemoci jsou různorodé. Mohou začínat bolestí připomínající potíže s Achillovou šlachou až po bolestivost klenby, kterou cítíte při každém došlapu.

více

Zánět nosohltanu

Zánět šlach na noze

Nosohltan a horní cesty dýchací jsou velmi často postiženy infekcí. Většina infekcí se šíří kapénkovou cestou, kýcháním, kašlem nebo přímým kontaktem s infikovaným. Zpravidla se jedná o virové nebo bakteriální onemocnění, viry většinou převažují. Velký vliv má také oslabení organismu, věkem, výživou, stresem, únavou nebo přetížením.

více

Zánět zubu

Zánět nosohltanu

Zánět zubu je velmi bolestivé onemocnění, které do ordinací zubních lékařů přivede i ty, kteří se jim jinak vyhýbají. Mezi nejbolestivější záněty patří zánět zubní dřeně. Zubní dřeň je měkká tkáň vyplňující dutinu uvnitř zubu včetně kořenových kanálků. Je bohatá na krevné cévy a nervy.

více

Zánět spojivek u dětí

Zánět zubu

Zánět spojivek neboli konjunktivitida je onemocnění zánětlivého charakteru. Spojivka je slizniční blána, která kryje zpředu bělimu až po okraj rohovky. Prostor mezi spojivkou a bělimou se nazývá spojivkový vak. Podle původce můžeme rozdělit zánět na infekční, jejichž původci jsou bakterie, viry, paraziti, plísně a na neinfekční.

více

Zánět žaludku

Zánět spojivek u dětí

Zánět žaludku neboli gastritida je onemocněním, při kterém dochází k podráždění, porušení nebo zánětu žaludeční sliznice. Pokud se objeví náhle, pak se jedná o akutní formu gastritidy. Může se však rozvíjet v delším časovém horizontu, kdy se jedná o chronickou gastritidu. Akutní gastritida má rychlý nástup v rozmezí jednoho až dvou dní.

více

Zánět středního ucha

Zánět žaludku

Zánět středního ucha (neboli otitida) je jedním z nejčastějších dětských onemocnění. Projevuje se zejména bolestí ucha a vysokou horečkou. Zánět může být akutního i chronického charakteru. Akutní zánět středního ucha se objevuje nejčastěji v období infekce horních cest dýchacích a nejčastěji v noci nebo brzy ráno.

více

Zánět štítné žlázy

Zánět středního ucha

Zánět štítné žlázy (neboli tyreoiditida) je poměrně běžné onemocnění, které má různé příčiny a projevy. Zánět štítné žlázy může být akutní, který se objeví náhle a prudce se projevuje, subakutní, který se projevuje s menší prudkostí nebo chronický. Chronický zánět se vyvíjí pomalu a z počátku téměř bez příznaků, ale štítná žláza je postupně poškozována a po určité době dojde k omezení její funkčnosti.

více

Chronický zánět

Zánět štítné žlázy

Zánět je přirozenou obranou lidského těla proti infekci. Neléčený zánět může být příčinou vážných onemocnění. Pokud není zánětlivý proces řádně ukončen stává se chronickým. Důsledky mohou být velmi rozmanité podle toho, kde a v jaké části těla chronický zánět vznikl.

více

Zánět dásní

Chronický zánět

Zánět dásní neboli gingivitida je infekcí, která se tvoří na zubech a dásních a je vyvolána bakteriemi zubního plaku. Tyto bakterie produkují agresivní a jedovaté látky, kterým se tělo brání tzv. zánětem. Zánět se projevuje otoky, bolestí, podrážděním a zčervenáním dásní a okolí zubů. U takto postižených dásní dochází snadněji k poranění a krvácení.

více

Zánět ucha

Zánět dásní

Zánět ucha a zvukovodu postihuje celé sluchové ústrojí člověka. Od vnějšího ucha až přes střední ucho. Rozlišujeme tedy zánět vnějšího zvukovodu, který je lokalizovaný vně bubínku a zánět středního ucha, který se nachází za bubínkem. Infekce může být virová, bakteriální a způsobená plísní. Velmi často dochází k zánětům z důvodu ucpání zvukovodu ušním mazem.

více

Zánět nervu

Zánět ucha

Zánět nervu neboli neuritida je nervové onemocnění, které vzniká drážděním nervu. Mezi příčiny vzniku neuritidy patří zranění nebo dlouhodobý tlak na nervový kmen. Velmi často se jedná o doprovodné onemocnění celé řady nemocí, například tetanu nebo cukrovky. Známé jsou také případy autoimunitní choroby.

více

Zánět močového měchýře

Zánět nervu

Zánět močového měchýře neboli zánět dolních močových cest způsobují nejčastěji střevní bakterie, viry nebo různé plísně. Častěji postihuje ženy než muže z důvodu odlišné anatomické stavby močového ústrojí. Většinu infekcí močového měchýře způsobuje bakterie Escherichia coli, která se do močové trubice dostane z konečníku. 

více

Zánět dutin

Zánět močového měchýře

Zánět dutin je většinou spojen se zánětem sliznice nosu. Jedná se o časté onemocnění, které více postihuje děti než dospělé. Dutiny v lebce jsou vystlány sliznicí a jejich funkce není jasná, ale podílejí se na tvorbě hlasu. Dutin je v naší lebce několik a všechny mohou být napadeny onemocněním.

více

Zánět spojivek

Zánět dutin

Zánět spojivek neboli konjunktivitida je onemocněním zánětlivého charakteru. Spojivka je slizniční blána, která kryje zpředu bělimu až po okraj rohovky. Prostor mezi spojivkou a bělimou se nazývá spojivkový vak.

více

Zánět ledvin

 Zánět spojivek

Zánět ledvin neboli zánět horních močových cest je onemocnění, které postihuje tkáň ledvin, pánvičku a močovody, které odvádí moč z ledvin do močového měchýře. Zánět ledvin je infekční zánětlivé onemocnění ledvin bakteriálního původu. Vyskytovat se může jak v akutní, tak chronické podobě.

více

Zánět močových cest

Zánět ledvin

Zánět močových cest nejvíce ohrožuje ženy. Každá žena si minimálně jednou za život projde tímto onemocněním a většinou se s ním setká i vícekrát. Pod zánět močových cest patří zánět dolních močových cest neboli zánět močového měchýře či cystitida a zánět horních močových cest známý jako pyelonefritida neboli zánět ledvin.

více

Zánět kloubů

Zánět močových cest

Zánět kloubů neboli artritida je zánětlivé onemocnění kloubů, které podle příčin rozlišujeme na záněty povahy infekční a neinfekční. Neinfekčním zánětem je autoimunitní onemocnění např. revmatoidní artritidou, kdy tělo napadá vlastní tkáň chrupavek jednotlivých kloubů.

více

Zánět šlach

Zánět kloubů

Šlacha fixuje sval ke kosti a je důležitá pro zajištění pohybu. Zánět šlach vzniká jejich nadměrným zatěžováním případně zavlečením injekce nebo zraněním šlachy. Zánět šlach může poskytnout všechny šlachy v našem těle, ale nejčastěji postihuje šlachy na rukou a nohou.

více

Zánět střev

Zánět šlach

Zánět střev je velmi závažné onemocnění, které spočívá v zanícení určitých částí tlustého a tenkého střeva v místech, kde je nejtenčí. Příčina tohoto onemocnění není známa, předpokládá se, že může souviset s nedostatkem vlákniny ve stravě, nízkým příjmem potravin, které vlákninu obsahuji a nezdravým způsobem života.

více

Zánět žil

Zánět střev

Zánět žil je onemocněním, při kterém dochází ke zpomalení proudění krve v žílách, poškození žilních stěn a případně ke vzniku trombů. Žilní trombóza nejčastěji postihuje dolní končetiny, ale jsou známy případy i jiných částí těla. Trombóza může vést ke křečovým žílám, ale také až k plicní embolii.

více

Zánět průdušek

Zánět žil

Zánět průdušek známý také jako bronchitida je onemocnění postihující dolní cesty dýchací. Bronchitida může mít akutní i chronickou formu. Každá z forem má  jiné příčiny. Bronchitida se řadí k nejčastějším onemocněním dýchacích cest. Chronickou formou trpí až každý pátý obyvatel naší země.

více

Zánět slinivky

Zánět průdušek

Zánět slinivky břišní je závažným onemocněním, které může pacienta ohrozit na životě. Zahrnuje dvě základní skupiny onemocnění. Může mít akutní i chronickou podobu a často se vrací i po vyléčení. Zánět je způsoben infekcí, poraněním, ucpáním nebo vlivem toxinů.

více

Zánět mozkových blan

Zánět slinivky

Zánět mozkových blan neboli meningitida je onemocnění, při kterém dojde ke zduření měkké pleny mozkové a to snižuje přívod cukru a kyslíku do mozku. Onemocnění meningitidou je velmi závažné a může způsobit celou řadu trvalých následků nebo dokonce skončit smrtí. Trvalými následky jsou slepota, epilepsie nebo hluchota.

více

Akce

zjištění množství karotenoidů

(antioxidantu) v těle

200,- Kč

Zkušenosti
našich klientů

  • Lukáš H., Praha

    Milí přátelé, rád bych Vám poděkoval za péči, kterou mně věnujete. Moje náročná pracovní pozice přináší neustálé...

  • Marek T.

    Rodiče řekli, že vám mám poděkovat, tak teda píšu. Mám 17 a dost sportuju, občas mně bušilo srdce. Doktor říkal, že...

  • Helga S., BRD

    Dobrý den, chci vám poděkovat za citlivý a lidský přístup se kterým se u vás setkávám. Žiji v nedalekém Německu a při...

  • Milan V., Ústí nad Labem

    Dobrý den, nebyl jsem příznivcem alternativních metod léčby, ale můj stav mě dovedl k hledání informací na internetu....

  • Felix, Praha

    Dobrý den, po návratu z dovolené v Thajsku jsem zažíval obrovské problémy s dýcháním. V nemocnici...

Zobrazit »všechny zkušenosti

Kam pokračovat dále

Sledujte nás na Facebooku

© Všechna práva vyhrazena studio Forbio - Celkové vyšetření zdravotního stavu | Partneři

optimalizace pro vyhledávače