jste zde: úvodní » Příznaky nemocí » Prasečí chřipka


Prasečí chřipka

Prasečí chřipka je jedním z typů chřipky přenosných na člověka. První případy se objevily v březnu roku 2009 v Mexiku. Prasečí chřipka (někdy také mexická, nová nebo chřipka A/H1N1) je respirační onemocnění, které způsobuje virus A/H1N1. A/H1N1 je kombinací lidských, prasečích a ptačích genů. Původně bylo toto onemocnění přenosné pouze na člověka, dnes už je prokázaný i přenos mezi lidmi navzájem.

Nabízíme Vám rychlou a účinnou pomoc. Zásadním faktorem při řešení tohoto závažného onemocnění je včasná, rychlá a přesná diagnostika. Čím dřív se necháte vyšetřit, tím lépe.

Přenos nemoci

Chřipka se přenáší kapénkovou formou, ale také přímým dotykem. Inkubační doba je u tohoto onemocnění v rozmezí 1 až 8 dnů. Nemoc je velmi nakažlivá, ale už na ni dnes zabírají léky namátkou Zanamivir a Tamiflu. Po rychlém nástupu a několika set nemocných v Mexiku i v USA vyhlásila Světová zdravotnická organizace pandemii. Jak se později ukázalo, bylo toto prohlášení předčasné a zbytečné.

Prasečí chřipka

Příznaky

Mezi první symptomy prasečí chřipka patří rychlý nástup teploty nad 39 stupňů Celsia, bolesti hlavy a svalů, rýma, bolest krku a s tím spojený zánět, slabost a kašel. Někteří pacienti také trpí průjmem a silnými bolestmi břicha.

Ohrožené skupiny

Mezi rizikové skupiny patří lidé s chronickým onemocněním, malé děti do 2 let a těhotné ženy. Obavy budí případy, kdy na prasečí chřipku zemřeli jinak zdraví jedinci. Úmrtnost při tomto onemocnění je srovnatelná s jinými typy chřipky a velmi často je u těchto pacientů i jiná vážná forma onemocnění, která jim oslabila imunitu. Výraznou komplikací může být také zápal plic.

Prevence

Prevence je podobná jako u ostatních druhů chřipky. Měli bychom dodržovat hygienu a vždy si mýt pečlivě ruce pod teplou tekoucí vodou. Posilovat imunitní systém pravidelným cvičením. Nesahat si při pobytu venku na oči, nos, uši a ústa rukou, protože se tak šíří bakterie. Vyhnout se místům s vysokou koncentrací lidí jako je MHD.

Zásadním předpokladem pro úspěšnou léčbu je včasná a přesná diagnostika.

Diagnostický přístroj METATRON GR Clinical

umožňuje vyšetření pokrokovou neinvazivní cestou, kterou s vysokou přesností zjišťujeme chřipková onemocnění. Certifikovaný přístroj provede celkový screening organismu, problémová místa označí a vyšetří do hloubky, specifikuje s vysokou přesností příčiny onemocnění a stanoví diagnózu.

Vyšetříme Vás bez odběrů, vpichů, rychle a bezbolestně. Součástí vyšetření je návrh léčby a doporučení vhodných preventivních opatření s cílem zamezit opakování onemocnění a tím i nebezpečí vzniku chronického stadia.

Pociťujete-li jakékoliv projevy, které napovídají na začínající onemocnění, neváhejte s vyšetřením!

Jsme připraveni Vám pomoci.

Důležité informace Vám sdělíme na telefonním čísle 775 44 77 55
Hovor je nezávazný, informativní a slouží pouze jako podklad pro Vaše rozhodnutí.

Objednávka vyšetření

775 44 77 55

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou.

Vyplňte zde prosím Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení popř. Titul).

Vyplňte zde prosím Vaší platnou emailovou adresu, na které jste k zastižení.

Uvedete-li telefonní číslo, dovolíme si Vás s nezávazným informativním hovorem kontaktovat sami.

Akce

zjištění množství karotenoidů

(antioxidantu) v těle

200,- Kč

Zkušenosti
našich klientů

 • Lukáš H., Praha

  Milí přátelé, rád bych Vám poděkoval za péči, kterou mně věnujete. Moje náročná pracovní pozice přináší neustálé...

 • Marek T.

  Rodiče řekli, že vám mám poděkovat, tak teda píšu. Mám 17 a dost sportuju, občas mně bušilo srdce. Doktor říkal, že...

 • Helga S., BRD

  Dobrý den, chci vám poděkovat za citlivý a lidský přístup se kterým se u vás setkávám. Žiji v nedalekém Německu a při...

 • Milan V., Ústí nad Labem

  Dobrý den, nebyl jsem příznivcem alternativních metod léčby, ale můj stav mě dovedl k hledání informací na internetu....

 • Felix, Praha

  Dobrý den, po návratu z dovolené v Thajsku jsem zažíval obrovské problémy s dýcháním. V nemocnici...

Zobrazit »všechny zkušenosti

Kam pokračovat dále

Sledujte nás na Facebooku

© Všechna práva vyhrazena studio Forbio - Celkové vyšetření zdravotního stavu | Partneři

optimalizace pro vyhledávače