jste zde: úvodní » Vyšetření » Vyšetření krku


Vyšetření krku

Krk spojuje hlavu s trupem a tvoří ho sedm základních obratlů. Celým krkem prochází řada důležitých cév, ale také nervů včetně míchy. Uvnitř krku se nachází průdušnice, hrtan, štítná žláza, mícha, hltan a jícen. Hrtan je trubice, která je vyztužená chrupavkami a prochází jím vzduch do dalších částí dýchacího systému. Na hrtan navazuje hltan.

My jsme připraveni Vám pomoci. Dokážeme rychle a přesně diagnostikovat onemocnění a nasadit účinnou léčbu, která může efektivně doplnit běžné lékařské postupy.

Hltan

Hltan je další částí dýchacího systému, ale je společný i pro trávící systém. Všechna potrava a vzduch hltanem prochází. Potrava je zde smršťováním svalů posouvána do dalších částí trávícího systému a to do jícnu a žaludku. Také zde nalezneme mandle, které slouží k zachycení antigenů a jsou součástí imunitního systému.

Jícen

Jícen je další částí trávícího systému, který navazuje na hltan a hrtan a ústí přímo do žaludku. Stěna jícnu je velmi pružná a může se roztahovat podle velikosti polykané potravy, délka jícnu je až 25 cm. Samotný jícen je uložen vedle průdušnice.

Průdušnice

Průdušnice je trubice, která spojuje plíce s hrtanem a tvoří další část dýchacího systému. Zároveň je průdušnice velmi důležitá pro čištění procházejícího vzduchu a případné nečistoty se mohou zachytávat na stěnách. Průdušnice ústí do průdušek v plicích.

Štítná žláza

Štítná žláza je další součástí krku a nachází se v blízkosti průdušnice. Nejdůležitější funkcí štítné žlázy je produkce hormonů nezbytných pro správnou funkci našeho těla a správné fungování metabolismu. Tyto hormony jsou thyroxin a trijodthyronin. Tyto dva hormony jsou velmi důležité, protože ovlivňují růst, vývoj, rychlost metabolismu a také spotřebu kyslíku.

Vyšetření krku

Onemocnění štítné žlázy

Onemocnění štítné žlázy jsou velmi závažné a vyžadují dlouhodobou lékařskou péči. Mezi ty nejvážnější patří snížená a naopak zvýšená funkce štítné žlázy. V prvním případě dochází ke snížení produkce hormonů. Naše tělo poté pociťuje únavu, můžeme špatně růst, mít sníženou chuť k jídlu a po čase se příznaky dokonce zhoršují a mohou nás začít ohrožovat na životě.

Léčba štítné žlázy

Léčí se dodáváním chybějícího hormonu medikamenty. Druhé onemocnění, zvýšená funkce štítné žlázy, je nebezpečná protože způsobuje přesně opak. Způsobuje zrychlený tep, hyperaktivitu, nervozitu, podrážděnost nebo pocit horka. Léčení je složitější a může vyžadovat chirurgický zákrok.

Příznaky štítné žlázy

Hormony štítné žlázy ovlivňují mnohé orgány a tkáně v lidském těle, což se projevuje různými příznaky. Zpočátku se onemocnění projevuje pozvolně a potíže jsou nenápadné (např. únava, zácpa, suchá kůže). Pokud se choroba plně rozvine, objeví se další příznaky.

Příznak nedostatku hormonů

Kvůli nedostatku hormonů štítné žlázy způsobuje celkové zpomalení organismu, může dojít k zhrubnutí hlasu a chrapotu. Při nemoci dochází také ke změně v obličeji, tvář je tuhá a nažloutlá, oči mají oteklá víčka. Dalšími příznaky je bušení srdce a deprese.

Rizikové skupiny

Onemocnění štítné žlázy hrozí zejména u osob, které toto onemocnění mají v rodině, podstoupili radioterapii v oblasti krku nebo horní části hrudníku.

Prevence

 • Vaše strava by měla být pestrá a bohatá na jód, který je obsažen např. v mořských rybách a řasách, případně užívat jód obsažený v doplňkových preparátech.
 • Vyhněte se nadměrné konzumaci potravin obsahující látky, které mohou narušovat produkci hormonů štítné žlázy. Jedná se o potraviny jako brokolice, květák, růžičková kapusta, kedlubny.
 • Vaše strava by měla obsahovat co nejmenší množství živočišných tuků, které lze nahradit těmi rostlinnými.
 • Vyhýbejte se nadměrné fyzické i psychické zátěži.

Zásadním předpokladem pro úspěšnou léčbu je včasná a přesná diagnostika.

Diagnostický přístroj METATRON GR Clinical

umožňuje vyšetření pokrokovou neinvazivní cestou, kterou s vysokou přesností zjišťujeme příčiny onemocnění štítné žlázy. Certifikovaný přístroj provede celkový screening organismu, problémová místa označí a vyšetří do hloubky, specifikuje s vysokou přesností příčiny onemocnění a stanoví diagnózu.

Vyšetříme Vás bez odběrů, vpichů, rychle a bezbolestně. Součástí vyšetření je návrh terapie a doporučení vhodných preventivních opatření s cílem zamezit opakování onemocnění a tím i nebezpečí vzniku chronického stadia.

Jsme připraveni Vám pomoci.

Důležité informace Vám sdělíme na telefonním čísle 775 44 77 55
Hovor je nezávazný, informativní a slouží pouze jako podklad pro Vaše rozhodnutí.

Objednávka vyšetření

775 44 77 55

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou.

Vyplňte zde prosím Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení popř. Titul).

Vyplňte zde prosím Vaší platnou emailovou adresu, na které jste k zastižení.

Uvedete-li telefonní číslo, dovolíme si Vás s nezávazným informativním hovorem kontaktovat sami.

Akce

zjištění množství karotenoidů

(antioxidantu) v těle

200,- Kč

Zkušenosti
našich klientů

 • Diana V., Praha

  Dobrý den vážení, chci Vám moc poděkovat za uzdravující službu kterou nabízíte. Vaše metoda -vyšetření NLS...

 • Jaromír Dubský, Praha

  Vážení přátelé, vzhledem ke svým zdravotním potížím a shodou šťastných okolností jsem v květnu podstoupil komplexní...

 • George L., Kellyville, Australia

  Milí přátelé, od roku 1969 jsem nebyl ve své vlasti, až letos jsem se vypravil na místa, kde jsem vyrůstal, žiji...

 • John Jack D., Bristol, Great Britain

  Dámy a pánové, při mojí cestě do České republiky mě jeden z mých přátel informoval o možnosti diagnostiky ve vašem...

 • rodiče Petra Š, Ostrava

  Rádi bychom Vám poděkovali za pomoc. Náš syn trpěl epileptickými záchvaty, které se opakovaly stále častěji a my s...

Zobrazit »všechny zkušenosti

Kam pokračovat dále

Sledujte nás na Facebooku

© Všechna práva vyhrazena studio Forbio - Celkové vyšetření zdravotního stavu | Partneři

optimalizace pro vyhledávače