jste zde: úvodní » Rakovina


Rakovina

Rakovina patří mezi velice vážná nádorová onemocnění, která nás může ohrozit na životě. Na její vznik má vliv především věk jedince, znečištěné prostředí, permanentní stres či nezdravý životní styl. Každým rokem se počet zhoubných onemocnění neustále zvyšuje. Mezi nejčastější nádorová onemocnění se řadí rakovina plic, rakovina prsu, rakovina tlustého střeva, rakovina konečníku či rakovina prostaty.

Rakovina lymfatických uzlin

Rakovina lymfatických, mízních, uzlin představuje zvláštní nádorové onemocnění, které vychází z lymfatické tkáně. Pro toto onemocnění je charakteristická přítomnost zvláštních buněk, které se jmenují Sterberg-Reedové, jinak také zrcadlové buňky, nebo buňky vzhledu sovích očí. Bez léčby jsou její následky smrtelné.

více

Rakovina žaludku

Rakovina lymfatických uzlin

Rakovina žaludku patří, bohužel, mezi časté nádorové onemocnění. Ačkoliv se neustále zvyšuje kvalita výživy, hygieny a celkově zdravého životního stylu, jsou země, kde je karcinom žaludku stále na prvních příčkách mezi zhoubnými nádory.

více

Rakovina varlat

Rakovina žaludku

Nádory varlat patří mezi nejčastější zhoubné nádory u mužů ve věku 20 až 40 let. Zvýšený výskyt byl zaznamenám u mužů, kteří mají sedavé zaměstnání, ale také složení stravy nebo zvýšený výskyt zdraví škodlivých látek. Výskyt tohoto onemocnění není zanedbatelný a u zmíněné skupiny se jedná o nejrozšířenější formu rakoviny.

více

Metastázy

Rakovina varlat

Metastázy nebo metastáze jsou druhotná ložiska zhoubných nádorů, která vznikají odtržením části nádorových buněk a nejsou s primárním ložiskem v přímém kontaktu. Jsou důsledkem šíření nádoru po těle nemocného. Nádor se takhle šíří až pokud dosáhne určité velikosti a počtu nádorových buněk.

více

Rakovina prsu

Metastázy

Rakovina prsu neboli karcinom prsu je maligní nádorové onemocnění prsu, které výhradně postihuje ženy. Muži tvoří pouze 1% postižených. K většině onemocnění dochází po 60. roce věku a před přechodem je onemocnění spíše vzácné. Před 25. rokem extrémně vzácné, ale jsou popsány případy i mladších pacientů u nichž se tato rakovina vytvořila.

více

Rakovina plic

Rakovina prsu

Rakovina plic byla dříve velmi vzácným onemocněním, ale s masivním rozšířením kouření se dostala do středu veřejného zájmu. Rakovina plic je dnes nejčastějším nádorovým onemocněním v České republice a v celém západním světě. Na následky této nemoci umírá každý dvacátý muž a u žen její výskyt dokonce stoupá s každým rokem.

více

Rakovina děložního čípku

Rakovina plic

Rakovina děložního čípku je nádorové onemocnění, pře kterém se povrchové buňky děložního čípku začnou nekontrolovatelně množit. I přes moderní vyšetření a léčbu patří rakovina děložního čípku k jedné z nejzávažnějších onemocnění u žen. Výskyt je velmi častý v rozvojových zemích, protože zde je mnohem nižší prevence a vyšší výskyt infekcí.

více

Rakovina prostaty

Rakovina děložního čípku

Rakovina prostaty je vážným a poměrně častým nádorovým onemocněním u mužů. V mužské populaci představuje tato rakovina 10% všech nádorů. Tato rakovina se navíc vyskytuje v takzvaném latentním onemocnění, kdy je skrytá a nijak se neprojevuje, a tak nepřivede pacienta včas k lékaři, který by mohl zahájit léčbu.

více

Rakovina tlustého střeva

Rakovina prostaty

Rakovina tlustého střeva patří k nejčastějšímu nádorové onemocnění u českých mužů. Češi drží už několik let prvenství ve výskytu tohoto onemocnění v celé Evropě. Přitom tato rakovina zabíjí úplně zbytečně. Nádor ve střevech roste pomalu, trvá až několik let než se objeví první příznaky. Máte tak dostatek času na léčbu i úplné vyléčení.

více

Rakovina krve

Rakovina tlustého střeva

Rakovina krveneboli leukémie. Podstatou této rakoviny je genetická odchylka některé z buněk, které v krvi kolují a které vznikají v kostní dřeni. Existuje velké množství druhů leukémie, některé z nich mají méně závažný charakter, ale mohou přecházet v některou formu klasické a velmi nebezpečné leukémie.

více

Rakovina kůže

Rakovina krve

Rakovina kůže je velmi nebezpečným a častým nádorovým onemocněním. Vyskytuje se ve zvýšené formě u starších lidí, ale může se objevit i u mladších lidí a dětí. Rakovina kůže je velmi specifickým onemocněním. Někdy se může vyskytovat jako malá piha, přesto Vás může ohrozit na životě. Velmi důležité je znát příznaky tohoto onemocnění.

více

Rakovina jater

Rakovina kůže

Játra jsou největší žlázou lidského těla, která jsou uložena v pravém bráničním oblouku. Existuje celá řada typů nádorů, které postihují játra. Tyto nádory jsou chápány jako rakovina jater. Často je řazena k rakovině jater také rakovina žlučníku a žlučových cest. Pokud není toto onemocnění zachyceno hned z počátku, má velmi vážný průběh.

více

Rakovina kostí

Rakovina jater

Rakovina kostí označuje celou řadu zhoubných nádorů. Tyto nádory vycházejí z kostí a chrupavek. Tyto nádory jsou označovány jako sarkomy. Velmi často postihuje toto onemocnění dlouhé kosti končetin. Kostní nádory jsou velmi nebezpečná onemocnění.

více

Rakovina slinivky

Rakovina kostí

Slinivka břišní neboli pankreas je žláza s vnitřní sekrecí, která produkuje celou řadu enzymů a hormonů plnících funkci trávící a endokrinní, například inzulín. Jedná se o jeden z nejdůležitějších orgánů, který také může postihnout nebezpečná rakovina.

více

Rakovina konečníku

Rakovina slinivky

Tlusté střevo je důležitou součástí trávícího traktu, vstřebávají se zde zbylé vitamíny, minerály a voda. Zbytky potravy jsou zahušťovány, vzniklé výkaly odcházejí z těla ven. Jedná se o poslední úsek trávicí trubice, kde probíhá zahušťování a následné vyměšování nestravitelných zbytků potravy z těla konečníkem. 

více

Rakovina jazyka

Rakovina konečníku

Rakovina jazyka patří k méně častým a poměrně dobře léčitelným druhům nádorových onemocnění. Nádory se dělí na nádory přední části jazyka pozorovatelné okem a nádory kořene jazyka, které nejsou okem viditelné. V obou případech jsou to nemizející a zvětšující se zarudlé útvary způsobující obtížné polykání.

více

Akce

zjištění množství karotenoidů

(antioxidantu) v těle

200,- Kč

Zkušenosti
našich klientů

 • Diana V., Praha

  Dobrý den vážení, chci Vám moc poděkovat za uzdravující službu kterou nabízíte. Vaše metoda -vyšetření NLS...

 • Jaromír Dubský, Praha

  Vážení přátelé, vzhledem ke svým zdravotním potížím a shodou šťastných okolností jsem v květnu podstoupil komplexní...

 • George L., Kellyville, Australia

  Milí přátelé, od roku 1969 jsem nebyl ve své vlasti, až letos jsem se vypravil na místa, kde jsem vyrůstal, žiji...

 • John Jack D., Bristol, Great Britain

  Dámy a pánové, při mojí cestě do České republiky mě jeden z mých přátel informoval o možnosti diagnostiky ve vašem...

 • rodiče Petra Š, Ostrava

  Rádi bychom Vám poděkovali za pomoc. Náš syn trpěl epileptickými záchvaty, které se opakovaly stále častěji a my s...

Zobrazit »všechny zkušenosti

Kam pokračovat dále

Sledujte nás na Facebooku

© Všechna práva vyhrazena studio Forbio - Celkové vyšetření zdravotního stavu | Partneři

optimalizace pro vyhledávače