jste zde: úvodní » Vyšetření patogenů


Vyšetření patogenů

Na základě vyšetření patogenů lze odhalit taková onemocnění, jejichž původci jsou různé bakterie, viry, houby, živočichové. Jedná se o patogeny jako streptokok, stafylokok, škrtavka, svalovec, tasemnice, vlasovec, motolice, roupy, hádě střevní, paraziti či bakterie, která způsobují jak vážná, tak i méně vážná onemocnění, které je zapotřebí ihned léčit.

Streptokok

Streptokok patří mezi grampozitivní bakterie. Tvoří řetízkové struktury podle čehož také získal jméno. Tato bakterie je běžně přítomna v nosohltanu asi 10% dospělých a až 60% dětí, kteří jsou zdraví a nemusí nikdy onemocnět. Přenos streptokoka probíhá kapénkovou formou. Inkubační doba od nákazy je většinou v rozmezí 1-3 dnů.

více

Stafylokok

Streptokok

Stafylok patří k nejběžnějším lidským i zvířecím bakteriím. Rod zahrnuje kolem 50 druhů, z nichž většina je nepatogenní a tvoří součást přirozené mikroflóry kůže a sliznic člověka i zvířat. Dále se vyskytují také v půdě nebo v potravinách. Stafylokok běžně označuje bakterie řádu Staphylococcus aureus. Známé také jako Zlatý stafylokok.

více

Škrkavka

Stafylokok

Škrkavka (Ascaris lumbricoides) je velmi časté onemocnění rozšířené po celém světě. Samotná škrkavka je zástupcem hlístic, dlouhá je 10 až 30 cm. Dospělí jedinci obývají tenké střevo člověka, vajíčka se šíří stolicí člověka. Z vajíček se později líhnou larvy. V případě spolknutí vajíčka tyto larvy žijí ve střevech a přes stěnu těchto střev se dostávají do krve.

více

Svalovec

Škrkavka

Svalovec (Trichinella spiralis) je dalším parazitem z kmenu hlístic. Svalovec má velmi specifický vývoj, kdy na rozdíl od ostatních hlístic se nevyskytuje mimo tělo hostitele ve vnějším prostředí. To znamená, že jeden hostitel může být i mezihostitelem, který rozšiřuje svalovce k dalším hostitelům. 

více

Tasemnice

Svalovec

Tasemnice (Cestoda) je bezobratlým parazitem z kmenu ploštěnců. Známo je mnoho druhů a některé druhy jsou nebezpečné i pro člověka. Některé druhy škodí člověku v dospělém stádiu, některá už ve stádiu larvy. Tasemnice žije ve střevech a neustále se množí. Vajíčka se šíří stolicí.

více

Vlasovec

Tasemnice

Vlasovec (Dracunculus medinensis) je příkladem dalšího zástupce parazitů z kmenu hlístic. Přenašečem tohoto parazita jsou komáři a tento parazit se dále šíří v mízních uzlinách. Mízní uzliny jsou poté tímto parazitem ucpány. Tímto ucpáním dochází k nemoci zvané elefantiáza.

více

Motolice

Vlasovec

Motolice (Trematoda Rudolphi) je dalším bezobratlým parazitem z kmene ploštěnců. Existuje více než 8000 druhů a některé z nich napadají i člověka. Tvar Motolice je oválný a velikost od několika milimetrů až po 10 centimetrů. Tělo na sobě má přísavky.

více

Roupy

Motolice

Roupy jsou onemocněním, které způsobuje parazitický červ žijící v tenkém i tlustém střevě. Jedná se o výhradně lidské onemocnění. Roup dětský (Enterobius vermicularis) je červ světlé barvy. Samička je větší než sameček a dosahuje velikosti až 12 mm, sameček pouze 6 mm. Samička klade až 12 tisíc vajíček v okolí řitního otvoru člověka.

více

Hádě střevní

Roupy

Hádě střevní (Strongyloides stercoralis) je patogen z kmene hlístic, lidově se nazývá nitěnka. Tento parazit je příbuzný škrkavkám a roupům. Vyskytuje se v tropech a subtropech, kde nejčastěji napadá zvířata, zejména psy. Nakazit se může i člověk. Velikost tohoto parazita se pohybuje okolo 1 mm a samičky jsou větší než samečci.

více

Paraziti

Hádě střevní

Lidské tělo je ideálním inkubátorem pro stovky organismů, kterým zajišťuje výživu, teplo i teplo. Toho využívají paraziti po stovkách. Slovo parazitismus nebo česky také cizopasník je tvor, který se živý na úkor někoho jiného. Odebírá mu minerální látky, živiny a vodu.

více

Bakterie

Paraziti

Bakteriální onemocnění jsou taková onemocnění, která jsou vyvolány působením specifickými bakteriemi. Mezi taková onemocnění patří například angína, mor, úplavice, černý kašel, brucelóza, lepra, listerióza nebo tuberkulóza. Každá nemoc je specifická něčím jiným, je jinak nebezpečná a léčí se za pomoci jiných léků.

více

Akce

zjištění množství karotenoidů

(antioxidantu) v těle

200,- Kč

Zkušenosti
našich klientů

  • Felix, Praha

    Dobrý den, po návratu z dovolené v Thajsku jsem zažíval obrovské problémy s dýcháním. V nemocnici...

  • Zdena M., Strakonice

    Vážený pane Jančár, velice děkuji za Váš přístup a čas, kdy jste mě při nesnesitelných bolestech břicha přijal i v...

  • Milan V., Ústí nad Labem

      Dobrý den, nebyl jsem příznivcem alternativních metod léčby, ale můj stav mě dovedl k hledání informací na...

Zobrazit »všechny zkušenosti

Kam pokračovat dále

Sledujte nás na Facebooku

© Všechna práva vyhrazena studio Forbio - Celkové vyšetření zdravotního stavu | Partneři

optimalizace pro vyhledávače