jste zde: úvodní » Příznaky nemocí


Příznaky nemocí

V dnešní době číhá na každém rohu mnoho nemocí a člověk musí být stále v pozoru. Pokud člověk onemocní, je nutné případnou nemoc odhalit již v samém počátku, protože jen tehdy je boj s nemocí nejefektivnější. K včasnému odhalení nemoci nám dopomohou právě příznaky, které nám dávají varovný signál, že je něco v nepořádku. Díky příznakům lze dobře rozeznat vážná i běžná onemocnění jako angína, podrážděná slinivka, mononukleóza, cukrovka, rakovina, infarkt a mnoho dalších.

Křečové žíly

Křečové žíly patří k nejčastějším žilním onemocněním a řadí se k tzv. civilizačním chorobám. Výskyt křečových žil výrazně závisí na věku pacienta a na jejich vzniku se podílí genetické dispozice, ženské hormony, těhotenství a několik dalších vlivů. Toto onemocnění postihuje dvakrát častěji ženy než muže.

více

Srdeční arytmie

Křečové žíly

Srdeční arytmie neboli dysrytmie je poruchou srdečního rytmu. Ve většině případu se jedná o postižení převodního systému, který má za úkol řídit srdeční činnost. Převodní systém tvoří specializovaná část srdeční svaloviny, která je schopná tvorby vzruchů a jejich vedení. Jedná se o nezbytný systém pro správné stahy, rytmus a frekvence srdce.

více

Plicní hypertenze

Srdeční arytmie

Plicní hypertenze je lékaři definována jako abnormální vzestup krevního tlaku v plicních cévách. Nejedná se o onemocnění, ale o abnormalitu, která provází řadu nemocí. Závažné plicní hypertenze vedou ke zvýšené námaze pravé srdeční komory a může vést až k poškození srdeční komory, která se zvětšuje při pumpování krve přes plicní cévy.

více

Podrážděná slinivka

Plicní hypertenze

Bolestivé stavy v břišní dutině spojené se zvracením mohou být projevem podrážděné slinivky břišní. V případě, že bolest přetrvává, neustupuje, nabývá na intenzitě nebo se opakuje, může vyústit až do zánětu slinivky břišní.

více

Rozedma plic

Podrážděná slinivka

Rozedmou plic se označuje plicní emfyzém. Ten se řadí do onemocnění, která se nazývají chronická obstrukční plicní nemoci. Pro tuto nemoc je typické zúžení dýchacích cest a zároveň při rozedmě dochází k postupné destrukci plicních sklípků. Destrukce je trvalá, nezvratná a léčba se soustřeďuje na zpomalení dalšího postupu onemocnění.

více

Adenom

Rozedma plic

Adenom je nádor ze žlázového epitelu, který strukturou připomíná původní žlázu a dokonce může zachovávat i její sekreci. Nádor vzniká náhodnou poruchou DNA v endokrinních buňkách, které produkují různé hormony. Záleží vždycky na typu buněk zasažených touto genetickou chybou, protože každý typ endokrinní buňky produkuje jen jeden určitý hormon.

více

Prasečí chřipka

Adenom

Prasečí chřipka je jedním z typů chřipky přenosných na člověka. První případy se objevily v březnu roku 2009 v Mexiku. Prasečí chřipka (někdy také mexická, nová nebo chřipka A/H1N1) je respirační onemocnění, které způsobuje virus A/H1N1. A/H1N1 je kombinací lidských, prasečích a ptačích genů.

více

Žlučník

Prasečí chřipka

Samotný žlučník není pro naše tělo nezbytně důležitý, jelikož žluč, kterou nám do střev dodává, napomáhá k trávení zejména po těžkých a tučných jídlech. Žluč tvoří žlutohnědou nebo žlutozelenou tekutinu, která je právě určená pro podporu při rozkladu potravy. Střeva by si však i bez žluče s takovýmto problémem poradila.

více

Borelióza

Žlučník

Lymská borelióza patří mezi infekční bakteriální onemocnění, které u nás přenáší klíšťata. Nakazit se může opravdu každý, protože za poslední roky se stále mluví o přemnožení klíšťat a tím je mnohem větší riziko šíření nákazy. Původcem tohoto onemocnění je bakterie Borrelia burgdorferi. Nositeli této nákazy bývají v přírodě zejména malí hlodavci a lesní zvěř.

více

Chlamydie

Borelióza

Chlamydie jsou bakterie parazitující uvnitř buněk. Ve většině případů nemusí způsobovat žádné problémy a proto o nich ani nevíme, přesto patříme mezi přenašeče způsobující jiným lidem veliké problémy. Chlamydie mohou existovat a způsobovat nemoci v několika formách.

více

Karpální tunel

Chlamydie

Onemocnění karpálního tunelu je tzv. útlakový syndrom, který nejvíc postihuje ty, kteří pracují na počítači. Toto onemocnění způsobuje poškození či postižení středního nervu v karpálním tunelu.

více

Mononukleóza

Karpální tunel

Mononukleóza je virové onemocnění, které způsobují dva viry. Toto onemocnění postihuje vnitřní žlázy pacienta. Mezi postižené orgány patří slezina, játra a hrtanové a týlní uzliny. Lidově se této nemoci říká nemoc z líbání, protože se přenáší prostřednictvím slin a to líbáním, dotykem rukou nebo předměty čerstvě potřísněným slinami.

více

Spála

Mononukleóza

Spála je bakteriální onemocnění vyznačující se tzv. spálovou vyrážkou. Toto onemocnění způsobuje nejčastěji streptokok skupiny A (Streptococcus pyogenes). Nejčastěji postihuje děti předškolního věku. Nákaza se šíří kapénkovou infekcí vzduchem (při kýchání, kašli nebo prostém mluvení).

více

Roztroušená skleróza

Spála

Roztroušená skleróza je chronické autoimunitní onemocnění, které postihuje mozek a centrální nervovou soustavu. Toto onemocnění ovlivňuje nervové buňky v mozku a míše. Neurony poté nejsou schopny spolu navázat komunikaci, protože je napadá vlastní imunitní systém těla pacienta a vytváří zánětlivá ložiska, která mohou vznikat v různých částech mozku. Po odeznění zánětu zůstává pacientovi zjizvení v bílé hmotě mozkové.

více

Cukrovka

Roztroušená skleróza

Cukrovka neboli diabetes je název pro onemocnění, které se projevuje poruchou metabolismu. Cukrovka se může vyskytnout v každém věku a postihuje muže i ženy. Zároveň může onemocnění propuknout náhle nebo ho může zjistit obvodní lékař při namátkovém rozboru krve. O cukrovku se jedná v případě, pokud hladina glukózy v krvi přesáhne hodnotu 10mmol/l.

více

Angína

Cukrovka

Angína je akutní zánět krčních mandlí bakteriálního původu. Angínu způsobuje bakterie Streptococcus, občas také Stafyloccus. Některé angíny způsobuje také virové onemocnění nebo onemocnění AIDS. Tyto bakterie a viry výhradně napadají krční mandle, které mají tělo chránit před proniknutím infekce z potravy a vzduchu. Velmi často jsou napadeny také okolní tkáně jako hltan nebo kořen jazyka.

více

Astma

Angína

Astma je chronické zánětlivé onemocnění průdušek. Toto onemocnění se projevuje zvýšenou dušností, záchvaty kašle a případným zúžením dýchacích cest. Dnes se jedná se o nejčastější chronické onemocnění dětí a jeho výskyt neustále stoupá. Odborníci toto onemocnění řadí k civilizačním chorobám, ale příklady výskytu jsou známy po staletí.

více

Epilepsie

Astma

Epilepsie je onemocnění mozku, které se projevuje opakovaným výskytem epileptických záchvatů. Tento záchvat je vyvolán vzniklou nerovnováhou mezi excitačními a inhibičními systémy v mozku. Epilepsie může být vrozená, ale také získaná při úrazech, blokaci páteře, nádorech a infekcích.

více

Rakovina

Epilepsie

Rakovina neboli nádorové onemocnění je různorodá skupina chorob. Vyznačuje se tím, že některá populace vlastních buněk se vymkne kontrole a začne autonomně a nekontrolovatelně růst. Za normálních okolností by okolní buňky tuto mutaci sami opravily nebo tyto buňky rozložily, ale ne v tomto případě.

více

Revma

Rakovina

Revma je revmatické onemocnění, které postihuje pohybový aparát našeho těla. Nejvíce postihuje klouby, kosti a páteř, ale výjimečné není ani postižení svalů a vazů.

více

Infarkt

Revma

Infarkt je specifickým druhem onemocnění. V lékařství se jako infarkt označuje odumření určitého druhu tkáně z důvodu ucpání cévy, která tuto tkáň zásobuje krví. Céva může být ucpána sraženinou, cholesterolem, stlačením nebo protržena. Mezi infarkt se řadí celá řada nemocí - infarkt myokardu neboli srdce, dále plicní embolie, sepse, kýla, gangréna nebo mozková mrtvice.

více

Migréna

Infarkt

Migréna se řadí mezi další civilizační nemoci a jedná se o onemocnění nejasného původu, které se projevuje silnými záchvaty. Migréna je chronickým onemocněním, které postihuje častěji ženy než muže. Neohrožuje nás na životě, ale může nám život velmi znepříjemnit a omezit. Záchvat migrény postihuje celý organismus a ne jen hlavu, jak se lidé domnívají.

více

Akce

zjištění množství karotenoidů

(antioxidantu) v těle

200,- Kč

Zkušenosti
našich klientů

 • Lukáš H., Praha

  Milí přátelé, rád bych Vám poděkoval za péči, kterou mně věnujete. Moje náročná pracovní pozice přináší neustálé...

 • Marek T.

  Rodiče řekli, že vám mám poděkovat, tak teda píšu. Mám 17 a dost sportuju, občas mně bušilo srdce. Doktor říkal, že...

 • Helga S., BRD

  Dobrý den, chci vám poděkovat za citlivý a lidský přístup se kterým se u vás setkávám. Žiji v nedalekém Německu a při...

 • Milan V., Ústí nad Labem

  Dobrý den, nebyl jsem příznivcem alternativních metod léčby, ale můj stav mě dovedl k hledání informací na internetu....

 • Felix, Praha

  Dobrý den, po návratu z dovolené v Thajsku jsem zažíval obrovské problémy s dýcháním. V nemocnici...

Zobrazit »všechny zkušenosti

Kam pokračovat dále

Sledujte nás na Facebooku

© Všechna práva vyhrazena studio Forbio - Celkové vyšetření zdravotního stavu | Partneři

optimalizace pro vyhledávače