jste zde: úvodní » Příznaky nemocí » Angína


Angína

Angína je akutní zánět krčních mandlí bakteriálního původu. Angínu způsobuje bakterie Streptococcus, občas také Stafyloccus. Některé angíny způsobuje také virové onemocnění nebo onemocnění AIDS. Tyto bakterie a viry výhradně napadají krční mandle, které mají tělo chránit před proniknutím infekce z potravy a vzduchu. Velmi často jsou napadeny také okolní tkáně jako hltan nebo kořen jazyka.

My jsme připraveni Vám pomoci. Dokážeme rychle a přesně diagnostikovat onemocnění a nasadit opravdu účinnou léčbu.

Angína

Ohrožené skupiny a rizikové faktory

Nejčastěji touto nemocí onemocnění děti školního a předškolního věku, které často infikují spolužáci, rodiče nebo jiné osoby v jejich okolí. Občas může být člověk skrytým bacilonosičem, u kterého se onemocnění vůbec neprojeví. To znamená, že se angíně nevyhnou ani dospělí a staří lidé. Angína je velmi běžné onemocnění, protože se šíří kapénkovou formou. Inkubační doba se pohybuje mezi 1 – 3 dny. V současné době je tato nemoc velmi dobře léčitelná.

Pokud však není zahájeny léčba, neléčená angína může mít velmi vážně následky, které se mohou projevit i po několika letech. Může poškodit srdce, ledviny nebo nervový systém. Velmi důležitá je také naše imunita, zda tělo dokáže vypuknutí onemocnění odolávat. Dlouhou dobu může být streptokok v našem těle a onemocnění může propuknout až při oslabení imunity, stresu nebo výrazné fyzické zátěži.

Příznaky angíny

Mezi běžné příznaky angíny patří:

 • bolest v krku
 • obtížné polykání
 • ucpaný nos

Nemocní mívají problémy s příjmem potravy, neboť je to pro ně kvůli zánětu v krku bolestivé. Během onemocnění následuje zduření mandlí a zarudnutí patra. Velmi častá je i horečka nad 38°C, zarudlé patro, bílé skvrny a povlak na mandlích i na patře. Dále se může také objevit zápach z úst. V případě chronické angíny je řešením chirurgický zákrok a odstranění krčních mandlí.

Prevence angíny

Účinné očkování proti angíně zatím neexistuje, proto jedinou účinnou prevencí je zvyšování imunity. Dbejte tedy na dostatek odpočinku, pitného režimu a jezte zdravá a kvalitní jídla, která obsahují optimální množství vitamínů a minerálů.

Léčba angíny

Pokud máte některé z těchto příznaků, zjišťuje se angína pomocí výtěru z krku, zkontrolování mandlí a okolí. Často se také provádí odběr krve.

Vyšetření bez rizika

My vyšetřujeme virová onemocnění při podezření na všechny druhy onemocnění nebo bolestí unikátní a bezbolestnou metodou, diagnostickým přístrojem METATRON 4027GR ClinicalTM, v současné době jediným v ČR.

Zásadním předpokladem pro úspěšnou léčbu je včasná a přesná diagnostika.

Diagnostický přístroj METATRON GR Clinical

umožňuje vyšetření pokrokovou neinvazivní cestou, kterou s vysokou přesností zjišťujeme parazity a záněty v organismu. Certifikovaný přístroj provede celkový screening organismu, problémová místa označí a vyšetří do hloubky, specifikuje s vysokou přesností příčiny onemocnění a stanoví diagnózu.

Vyšetříme Vás bez odběrů, vpichů, rychle a bezbolestně. Součástí vyšetření je návrh terapie a doporučení vhodných preventivních opatření s cílem zamezit opakování onemocnění a tím i nebezpečí vzniku chronického stadia.

Pociťujete-li jakékoliv projevy, které napovídají na začínající onemocnění, neváhejte s vyšetřením!

Jsme připraveni Vám pomoci.

Důležité informace Vám sdělíme na telefonním čísle 775 44 77 55
Hovor je nezávazný, informativní a slouží pouze jako podklad pro Vaše rozhodnutí.

Objednávka vyšetření

775 44 77 55

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou.

Vyplňte zde prosím Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení popř. Titul).

Vyplňte zde prosím Vaší platnou emailovou adresu, na které jste k zastižení.

Uvedete-li telefonní číslo, dovolíme si Vás s nezávazným informativním hovorem kontaktovat sami.

Akce

zjištění množství karotenoidů

(antioxidantu) v těle

200,- Kč

Zkušenosti
našich klientů

 • Lukáš H., Praha

  Milí přátelé, rád bych Vám poděkoval za péči, kterou mně věnujete. Moje náročná pracovní pozice přináší neustálé...

 • Marek T.

  Rodiče řekli, že vám mám poděkovat, tak teda píšu. Mám 17 a dost sportuju, občas mně bušilo srdce. Doktor říkal, že...

 • Helga S., BRD

  Dobrý den, chci vám poděkovat za citlivý a lidský přístup se kterým se u vás setkávám. Žiji v nedalekém Německu a při...

 • Milan V., Ústí nad Labem

  Dobrý den, nebyl jsem příznivcem alternativních metod léčby, ale můj stav mě dovedl k hledání informací na internetu....

 • Felix, Praha

  Dobrý den, po návratu z dovolené v Thajsku jsem zažíval obrovské problémy s dýcháním. V nemocnici...

Zobrazit »všechny zkušenosti

Kam pokračovat dále

Sledujte nás na Facebooku

© Všechna práva vyhrazena studio Forbio - Celkové vyšetření zdravotního stavu | Partneři

optimalizace pro vyhledávače