jste zde: úvodní » Příznaky nemocí » Astma


Astma

Astma je chronické zánětlivé onemocnění průdušek. Toto onemocnění se projevuje zvýšenou dušností, záchvaty kašle a případným zúžením dýchacích cest. Dnes se jedná se o nejčastější chronické onemocnění dětí a jeho výskyt neustále stoupá. Odborníci toto onemocnění řadí k civilizačním chorobám, ale příklady výskytu jsou známy po staletí.

My jsme připraveni Vám pomoci. Dokážeme rychle a přesně diagnostikovat onemocnění a nasadit opravdu účinnou léčbu.

Astma

Příčiny vzniku astma

Příčiny vzniku astma nejsou dodnes známy. Odborníci se přiklání, že se na vzniku astma podílí okolní prostředí a případné genetické predispozice. V posledních letech se zjišťuje, že by za vznikem astma mohla stát kombinace genetických predispozic a okolního prostředí. Bez této kombinace by onemocnění nevzniklo.

Ohrožené skupiny

V dětství postihuje astma více chlapce a trpí jím více než 10% dětí. V dospělosti se to postupně obrací a mezi nemocnými převažují ženy. Astma u dospělých se objevuje u cca 5% celkové populace.

Spouštěči astmatu

Existuje několik spouštěčů astmatu například alergie a styk s alergeny, dědičnost nebo vystavení kouření, stresu nebo námaze. S tím souvisí, že většina astmatiků je na něco alergická. Astma můžeme rozdělit na alergické a nealergické.

Astmatický záchvat

Nebezpečný pro život pacienta je astmatický záchvat. Mezi jeho prvotní příznaky patří nedostatečnost dechu a sípání nebo chrčení. U obzvlášť závažného astmatického záchvatu pacienti nevydávají sípot ani chrčení a záchvat je ohrožuje na životě. Při kašli může docházet k vykašlávání průsvitného hlenu. Velmi vážný astmatický záchvat může vést až k bezvědomí.

První pomoc při astmatickém záchvatu

První pomocí je využití léku na uvolnění dýchacích cest tzv. inhalátoru, dále uvolnění těsného oblečení, případně umístit do speciální polohy, která pacientovi uvolní dýchací cesty.

Prevence proti astmatu

Prevence je základním kamenem úspěšné léčby. Díky správné léčbě a prevenci lze výrazně zlepšit kvalitu astmatikovo života. Každý člověk by se neměl dostávat do styku s cigaretovým kouřem a žít v bezprašném a celkově vyhovujícím prostředí.

V případě zjištění astmatu je nutné zaměřit se na konkrétní spouštěče, které zapříčiňují záchvaty kašle a dušnosti. V domácnosti by se měl také dodržovat tzv. protiprachový režim, který spočívá v odstranění všech věcí, které lapají prach. Jedná se např. o záclony, závěsy, koberce a čalouněný nábytek.

Vyšetření astmatu

Astma se zjišťuje při návštěvě lékaře, kde vám bude provedena spirometrie, což je test měřící různé parametry funkce plic. Dále se také provádějí kožní testy na alergie, kdy jsou vám vpíchnuty nejčastější alergeny, nebo tzv. provokační test spočívající v podání látky a sledování zhoršení obtíží.

Vyšetření u nás

My vyšetřujeme astmatické potíže unikátní a bezbolestnou metodou, diagnostickým přístrojem METATRON 4027GR ClinicalTM, v současné době jediným v ČR.

Zásadním předpokladem pro úspěšnou léčbu je včasná a přesná diagnostika.

Diagnostický přístroj METATRON GR Clinical

umožňuje vyšetření pokrokovou neinvazivní cestou, kterou s vysokou přesností zjišťujeme astmatické potíže. Certifikovaný přístroj provede celkový screening organismu, problémová místa označí a vyšetří do hloubky, specifikuje s vysokou přesností příčiny onemocnění a stanoví diagnózu.

Vyšetříme Vás bez odběrů, vpichů, rychle a bezbolestně. Součástí vyšetření je návrh terapie a doporučení vhodných preventivních opatření s cílem zamezit opakování potíží.

Jsme připraveni Vám pomoci.

Důležité informace Vám sdělíme na telefonním čísle 775 44 77 55
Hovor je nezávazný, informativní a slouží pouze jako podklad pro Vaše rozhodnutí.

Objednávka vyšetření

775 44 77 55

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou.

Vyplňte zde prosím Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení popř. Titul).

Vyplňte zde prosím Vaší platnou emailovou adresu, na které jste k zastižení.

Uvedete-li telefonní číslo, dovolíme si Vás s nezávazným informativním hovorem kontaktovat sami.

Akce

zjištění množství karotenoidů

(antioxidantu) v těle

200,- Kč

Zkušenosti
našich klientů

 • Lukáš H., Praha

  Milí přátelé, rád bych Vám poděkoval za péči, kterou mně věnujete. Moje náročná pracovní pozice přináší neustálé...

 • Marek T.

  Rodiče řekli, že vám mám poděkovat, tak teda píšu. Mám 17 a dost sportuju, občas mně bušilo srdce. Doktor říkal, že...

 • Helga S., BRD

  Dobrý den, chci vám poděkovat za citlivý a lidský přístup se kterým se u vás setkávám. Žiji v nedalekém Německu a při...

 • Milan V., Ústí nad Labem

  Dobrý den, nebyl jsem příznivcem alternativních metod léčby, ale můj stav mě dovedl k hledání informací na internetu....

 • Felix, Praha

  Dobrý den, po návratu z dovolené v Thajsku jsem zažíval obrovské problémy s dýcháním. V nemocnici...

Zobrazit »všechny zkušenosti

Kam pokračovat dále

Sledujte nás na Facebooku

© Všechna práva vyhrazena studio Forbio - Celkové vyšetření zdravotního stavu | Partneři

optimalizace pro vyhledávače