Nový BICOM Optima
intenzivnější účinnost, lepší snášenlivost, větší úspora času.

Biorezonance BICOM ®Jednička v biorezonanci

[Přeskočit navigaci]


jste zde: úvodní » Bolest


Bolest

Bolest je jedním z nejčastějších a nejběžnějších příznaků různých nemocí. Bolest jako taková by se neměla nikdy podceňovat, neboť se může skutečně jednat o signál počátku nemoci. Bolestí existuje celá řada – např. bolest hlavy, bolest zad, dlouhodobá bolest v krku, bolest kloubů, bolest ucha, bolest vaječníků, bolest očí, bolest v pravém třísle a mnoho jiných bolestí.

Menstruační bolesti

Menstruace je nedílnou součástí života každé ženy. U některých žen probíhá bez problémů, ale některé ji mají spojenou s bolestmi. Nejvíce se projevují v podbřišku a bedrech. Silná a bolestivá menstruace, nebo-li dysmenorea, dokáže ženě znepříjemnit klidně i celé dny. 

více

Bolest žlučníku

Menstruační bolesti

Bolest žlučníku patří v současné době k běžným civilizačním chorobám a může mít řadu příčin. Častým spouštěčem bolestí je špatné stravování, konkrétně tučná a připálená jídla. U většiny lidí je dalším klasickým spouštěčem střes.

více

Bolest zubů

Bolest žlučníku

Bolest zubů i dalších tkání v dutině ústní většinou člověka přepadnou vždy, kdy se mu to nejméně hodí. Bolest zubů k velmi častým problémům. Snad každý někdy pocítil bolest zubů, která byla způsobená klasickým kazem, prořezáváním zubů atd. Příčin může být celá řada, takže se léčba odvíjí na základě diagnostiky konkrétního problému.

více

Bolest v podbřišku

Bolest zubů

Muži se s touto bolestí téměř nesetkají, ale ženy trápí bolest v podbřišku poměrně často. Bolest ženy netrápí pouze fyzicky, ale také psychicky. Co kdyby se jednalo o něco vážného? Mám tu bolest přečkat nebo hned myslet na nejhorší? Bolesti v podbřišku mohou být projevem onemocnění orgánů, které jsou umístěné v této oblasti.

více

Bolest v krku

Bolest v podbřišku

Bolest v krku ve většina případu předznamenává začátek závažnějšího onemocnění, kterým může být angína nebo chřipka. S nepříjemnou bolestí v krku se čas od času potýká každý z nás. Silná bolest, pokud je neléčena, tak může vést až k pracovní neschopnosti.

více

Bolest břicha

Bolest v krku

Bolest břicha může signalizovat na celou řadu velmi závažných onemocnění. Bolesti v oblasti břicha nesmíte za žádných okolnosti podceňovat. Některá bolest nás okamžitě donutí vyhledat pomoc, ale jinou zbytečně přetrpíme doma a přecházíme ji. Jak poznat, která z bolestí je závažného charakteru?

více

Bolest zad

Bolest břicha

Bolesti zad patří k nejčastějším druhům bolestivých obtíží. Vyskytovat se mohou v každém věku, ale mnohem častěji se objevují v dospělosti. Může být následkem mechanického poškození, ale zrovna tak vážných poruch a onemocnění organismu, a rozhodně by se proto neměla podceňovat.

více

Bolest hlavy

Bolest zad

Bolest hlavy potrápí jednou za čas každého z nás. Někoho bolest obtěžuje mnohem častěji a stává se tak nepříjemnou součástí každodenního života. Bolest hlavy může mít celou řadu příčin, některé jsou méně závažné až banální, ale jiné mohou signalizovat závažné onemocnění.

více

Bolest prsou

Bolest hlavy

Bolest prsou může způsobovat jen volba špatné podprsenky, ale také může bolest přicházet od páteře nebo ji může způsobovat samostatné onemocnění prsou, které byste měli začít léčit. Když ženská prsa bolí, je to problém a hodně častý. Co tedy dělat?

více

Bolest kloubů

Bolest prsou

Bolesti kloubů patří k nejčastějším problémům, které dnes lidi trápí - bez ohledu na věk. Nejčastějšími příčinami bolesti kloubů jsou poranění, přetažení kloubů a revmatismus. Kromě bolesti může dojít k otoku kloubů a v závažnějších případech se může objevit i hematom. Bolest kloubů může mít nemalé množství příčin.

více

Bolest žaludku

Bolest kloubů

Bolest žaludku může čas od času potrápit každého z nás. Příčiny bolesti mohou být různé. Někdy můžeme jen něco špatného sníst, jindy může bolest způsobovat vážné onemocnění nebo může bolest způsobovat také stres, kterému jsme denně vystaveni. Jak tedy poznat co bolest způsobuje?

více

Bolest ledvin

Bolest žaludku

Obtíže ledvin mohou být velmi závažné a pokud se neléčí, tak Vás dokážou ohrozit na životě. S bolestí ledvin se člověk setkává především v podzimním období, kdy není tělo aklimatizované na chladnější počasí. Problémem je, že lidé často zaměňují bolest ledvin s bolestí zad.

více

Bolest na hrudi

Bolest ledvin

Bolest na hrudi může způsobovat celá řada onemocnění. Může se jednat o banální bolest, kterou způsobují namožené svaly a šlachy, ale také může bolest na hrudi signalizovat infarkt myokardu, který bývá až pro polovinu pacientů smrtelný. Jak tedy poznat o které onemocnění se jedná?

více

Bolest krční páteře

Bolest na hrudi

Krční páteř patří k nejpohyblivější a zároveň nejvíce namáhané části páteře. Pokud máte sedavé zaměstnání a bolest krční páteře je u Vás na každodenním problémem, tak něco není v pořádku. Krční páteři neprospívá současný životní styl. Víte jak se bolesti zbavit?

více

Bolest ucha

Bolest krční páteře

Bolest ucha dokáže každému značně znepříjemnit život. Bolest může způsobovat celá řada příčin, které si žádají zásah odborníka. Nejčastějším původcem bolesti bývají záněty, které mohou postihovat zvukovod nebo střední ucho. Bolest uší může být trvalá nebo měnit intenzitu. Je možné zhoršování při pohybu hlavou nebo při dotyku.

více

Bolest nohou

Bolest ucha

Bolest nohou zažil patrně každý z nás a může ji způsobovat celá řada příčin, od únavy, přes úrazy, kornatění tepen až po onemocnění kloubů. Způsobit ji může také jednorázové nebo dlouhodobé zatěžování nohou a špatné držení těla. Určitě byste neměli bolest podceňovat a měli byste co nejdřív řešit její příčinu.

více

Bolest kolen

Bolest nohou

Máte problém vyjít schody, rychlá chůze je silně bolestivá a o běhu si můžete nechat jen zdát? Bolest kolen je dnes stále častější. Spousta z nás neřeší bolest kolene do té doby, dokud koleno není oteklé. Většina lidí se snaží koleno dokonce rozhýbat, což často způsobí zhoršení příznaků a může vést i k nevratným změnám.

více

Bolest ramene

Bolest kolen

Rameno je kloubem s největším rozsahem pohybů a z toho důvodu také velmi snadno zranitelnou strukturou. Bolest v rameni může způsobovat celá řada příčin. Víte jaké jsou nejčastější druhy bolesti či zranění ramene a co můžete dělat při potížích s pohybem a bolestí?

více

Bolest paty

Bolest ramene

Bolest paty se vyskytuje u dospělých osob poměrně často. Bolest je velmi nepříjemná a může působit významné potíže. Příčinou bolesti může být celá řada chorob měkkých tkání, kostí nebo systémových onemocnění. Pokud cítíte intenzivní bolest paty pokaždé, když vstáváte ráno z postele nebo po delším sezení, tak byste měli zpozornět a začít tento problém okamžitě řešit. 

více

Bolest kyčelního kloubu

Bolest paty

Kyčelní kloub patří k největším kloubům v těle. Jeho správná funkce nám umožňuje bezbolestnou chůzi, sezení, otáčení a ohýbání. Pro správnou funkčnost je důležitá správná funkce kostí, vazů, šlach a chrupavek. Kyčel je stabilním kloubem s kulatou hlavicí, která zapadá do jamky. Poranění nebo onemocnění může kyčel nenávratně poškodit.

více

Bolest svalů

Bolest kyčelního kloubu

Bolest svalů patří dnes k velmi častým problémům a určitě potkala každého z nás. Bolest svalů nejčastěji způsobuje dlouhodobé přetěžování jediné určité skupiny svalů. Nejčastěji se jedná o svaly krku, týla a zad. Jejich přetěžování souvisí s dnešním sedavým způsobem života. 

více

Bolest varlat

Bolest svalů

Bolestivá nebo oteklá varlata a další problémy s tím spojené potrápí v životě snad každého muže. Někdy může být důvodem bolesti až banální problém jako jsou příliš těsné slipy, ale jindy může bolest předznamenávat velmi závažné onemocnění. Důležité je jednotlivé bolesti správně rozeznat a zjistit jejich příčinu. Pouze poté se ji můžete zbavit.

více

Bolest v tříslech

Bolest varlat

Žádnou bolest ani tu v tříslech bychom neměli podceňovat. Nejčastěji se u třísel setkáme s tříselnou kýlou, která se poměrně často vyskytuje po zvýšené námaze. Další bolest už mohou způsobovat závažnější onemocnění nebo i jen styl chůze a špatná obuv. Vždy byste se měli poradit s odborníky.

více

Bolest konečníku

Bolest v tříslech

Bolest konečníku je velmi nepříjemná a trpí jí nezanedbatelná část naší populace. Naštěstí se většinou jedná o relativně nezávažné příčiny, které však mohou nemocnému pořádně znepříjemnit život. Často mohou také předznamenávat vážnější onemocně, a proto je důležité příznaky nepodceňovat.

více

Bolest vaječníků

Bolest konečníku

Bolest v podbřišku v oblasti vaječníků může být velmi nebezpečná. Ženy se s touto bolestí setkávají velmi často i několikrát během svého života. Bolest v podbřišku může signalizovat celou řadu onemocnění, ale mohou se z ní vyklubat také pouhé následky zácpy nebo větrů.

více

Bolest jater

Bolest vaječníků

Bolest jater nevychází přímo z jaterní tkáně. Bolest způsobuje napínání pouzdra jater nebo okolní hladké svaly žlučových cest. Jaterní tkáň totiž neobsahuje nervy, takže při bolesti cítíme nejbližší okolí v pravém podžebří. Mnohé jaterní choroby však mohou probíhat bezbolestně. Jak tedy poznat co se s naším tělem děje?

více

Bolest očí

Bolest jater

Bolest očí je častým problém, který potká každého z nás několikrát během života. Bolest dokáže být velmi ostrá, nepříjemná a omezuje nás. Vidění je pak velmi nepříjemné. Bolest se může podobat pocitu, jako kdyby bylo v oku cizí tělísko. Je důležité rozlišovat mezi bolestí očí a jednoho oka.

více

Kam pokračovat dále

Sledujte nás na Facebooku

© Všechna práva vyhrazena studio Forbio - Celkové vyšetření zdravotního stavu | Partneři

optimalizace pro vyhledávače