jste zde: úvodní » Příznaky nemocí » Epilepsie


Epilepsie

Epilepsie je onemocnění mozku, které se projevuje opakovaným výskytem epileptických záchvatů. Tento záchvat je vyvolán vzniklou nerovnováhou mezi excitačními a inhibičními systémy v mozku. Epilepsie může být vrozená, ale také získaná při úrazech, blokaci páteře, nádorech a infekcích.

Vyšetřujeme unikátní metodou, diagnostickým přístrojem METATRON 4027GR ClinicalTM, v současné době jediným v ČR.

Epilepsie

Příznaky epilepsie a rozdělení záchvatů

Příznaky tohoto onemocněni jsou výhradně záchvaty, které se dělí do několika kategorií. Základní dělení záchvatů je na klinické a subklinické. Klinické se vyznačují poruchou vědomí, pohyblivostí, psychickými i fyzickými projevy. Subklinické poznáme pouze na EEG, jinak se tyto záchvaty neprojevují. Zvlášť nebezpečné jsou záchvaty spojené s křečemi.

Záchvaty mohou nemocného ohrozit na životě a během záchvatů je v bezvědomí a trvá několik desítek minut až hodin než je člověk zpátky v normálu. Epileptické záchvaty se mohou dále dělit z hlediska původu vzniku na symptomatické a idiopatické. Symptomatické záchvaty vznikají v důsledku poškození centrálního nervového systému. U idiopatických záchvatů původ vzniku rozpoznat zatím nelze.

Příčiny epilepsie

Jako příčina tohoto onemocnění se uvádí celková nerovnováha v centrální nervové soustavě, které vede k převaze stimulující složky. To způsobuje samotné záchvaty.

Rizikové faktory

Epilepsií může onemocnět kdokoliv a v kterémkoli věku. Mezi rizikové faktory se řadí dědičnost, nedostatek spánku, přepracovanost nebo absolutní vyčerpání. Epilepsii může také způsobit úraz hlavy, mrtvice nebo různé infekce a nádory.

Prevence epilepsie

Prevencí proti epilepsii je zdravý životní styl – tedy konzumace zdravých a lehkých jídel. Dále by měl člověk přestat kouřit a omezit se v pití alkoholu.

Léčba epilepsie

Léčba probíhá za pomoci léku na utlumení projevů nebo za pomoci operací mozku. Operace mozku pacienta trpící epilepsií je výjimečná, provádí se pouze u kritických případů, kdy pacient prodělává záchvaty velmi často a je ohrožen na životě. Velmi důležité je, aby pacient bral léky pravidelně a důsledně. Důležitá je také abstinence alkoholu a pravidelný spánek.

Vyšetření bez rizika

My vyšetřujeme toto onemocnění unikátní a bezbolestnou metodou, diagnostickým přístrojem METATRON 4027GR ClinicalTM, v současné době jediným v ČR.

Zásadním předpokladem pro úspěšnou léčbu je včasná a přesná diagnostika.

Diagnostický přístroj METATRON GR Clinical

umožňuje vyšetření pokrokovou neinvazivní cestou, kterou s vysokou přesností zjišťujeme epileptická onemocnění. Certifikovaný přístroj provede celkový screening organismu, problémová místa označí a vyšetří do hloubky, specifikuje s vysokou přesností příčiny onemocnění a stanoví diagnózu.

Vyšetříme Vás bez odběrů, vpichů, rychle a bezbolestně. Součástí vyšetření je návrh terapie a doporučení vhodných preventivních opatření s cílem zamezit opakování onemocnění a tím i nebezpečí vzniku chronického stadia.

Pociťujete-li jakékoliv projevy, které napovídají na začínající onemocnění, neváhejte s vyšetřením!

Jsme připraveni Vám pomoci.

Důležité informace Vám sdělíme na telefonním čísle 775 44 77 55
Hovor je nezávazný, informativní a slouží pouze jako podklad pro Vaše rozhodnutí.

Objednávka vyšetření

775 44 77 55

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou.

Vyplňte zde prosím Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení popř. Titul).

Vyplňte zde prosím Vaší platnou emailovou adresu, na které jste k zastižení.

Uvedete-li telefonní číslo, dovolíme si Vás s nezávazným informativním hovorem kontaktovat sami.

Akce

zjištění množství karotenoidů

(antioxidantu) v těle

200,- Kč

Zkušenosti
našich klientů

 • Lukáš H., Praha

  Milí přátelé, rád bych Vám poděkoval za péči, kterou mně věnujete. Moje náročná pracovní pozice přináší neustálé...

 • Marek T.

  Rodiče řekli, že vám mám poděkovat, tak teda píšu. Mám 17 a dost sportuju, občas mně bušilo srdce. Doktor říkal, že...

 • Helga S., BRD

  Dobrý den, chci vám poděkovat za citlivý a lidský přístup se kterým se u vás setkávám. Žiji v nedalekém Německu a při...

 • Milan V., Ústí nad Labem

  Dobrý den, nebyl jsem příznivcem alternativních metod léčby, ale můj stav mě dovedl k hledání informací na internetu....

 • Felix, Praha

  Dobrý den, po návratu z dovolené v Thajsku jsem zažíval obrovské problémy s dýcháním. V nemocnici...

Zobrazit »všechny zkušenosti

Kam pokračovat dále

Sledujte nás na Facebooku

© Všechna práva vyhrazena studio Forbio - Celkové vyšetření zdravotního stavu | Partneři

optimalizace pro vyhledávače