jste zde: úvodní » Záněty » Zánět močového měchýře


Zánět močového měchýře

Zánět močového měchýře neboli zánět dolních močových cest způsobují nejčastěji střevní bakterie, viry nebo různé plísně. Častěji postihuje ženy než muže z důvodu odlišné anatomické stavby močového ústrojí. Většinu infekcí močového měchýře způsobuje bakterie Escherichia coli, která se do močové trubice dostane z konečníku. 

Vyšetřujeme unikátní metodou, diagnostickým přístrojem METATRON 4027GR ClinicalTM, v současné době jediným v ČR.

Příznaky onemocnění

 • neustálé nutkání k močení
 • pálení a bolest při močení
 • velmi časté močení
 • bolest v podbřišku
 • pocit plného břicha a tlaku
 • krev v moči

Stádia onemocnění

Zánět močového měchýře je nepříjemný, bolestivý a většina žen se s ním během svého života setká několikrát. Příznaky jako pálení při močení a časté nutkání chodit na záchod zná více než 70 procent žen. Navíc zhruba patnácti procentům se nepříjemné obtíže vracejí opakovaně a vzniká u nich chronická podoba onemocnění.

Akutní forma – vznikne jako okamžitá reakce těla na infekci v močových cestách. Projevuje se nepříjemnou a ostrou bolestí. Při nasazení správné léčby velmi rychle ustupuje až k úplnému vyléčení.

Chronická forma – jedná se o dlouhodobé a neustále se vracející onemocnění. Bolest ani pálení není tak intenzivní a výrazné jako u akutní formy, ale trvá mnohem déle. Pokud se u pacienta dostane zánět močového měchýře do této formy, může způsobit komplikace v celé vylučovací soustavě a přejít přes zánět močových cest až k ledvinám. 

Co způsobuje zánět močového měchýře?

Většinu zánětů močového měchýře má na svědomí bakterie Escherichia coli, která se přenese z konečníku do močové trubice a dále do močového měchýře. To také vysvětluje, proč jsou ženy na tuto nemoc daleko náchylnější než muži. Ženy mají totiž močovou trubici a konečník blíže u sebe.

Za zánětem ale může být ale i zvyk častého zadržování močení, střídání sexuálních partnerů nebo výrazné prochladnutí. Dále ho můžou způsobit také různá onemocnění látkové výměny jako jsou například dna nebo cukrovka dále poruchy průtoku moči, močové kameny nebo rakovinové nádory. Ke vzniku zánětu může vést i špatná hygiena.

Zánět močového měchýře - měchýř a ledviny

Léčba onemocnění

Léčba spočívá v nasazení antibiotik, dezinfikujících přípravků, léků okysličujících moč a při lehčích zánětech také různé rostlinné přípravky. Příznivé je také pití urologických čajů a brusinková terapie. Léčba je dlouhodobá a může trvat až šest měsíců. Léčbu lehkých zánětů můžeme urychlit dostatkem tekutin, vitamínem C, brusinkami a čajovou kůrou.

Ohrožené skupiny a rizikové faktory

K nejvíce ohroženým skupinám patří ženy nebo dívky, které nedodržují správnou hygienu na WC. Velmi často se zánět objevuje během těhotenství, protože se mění hodnota pH genitální sliznice. Změna pH podporuje usazování a růst bakterií. Ohroženou skupinou jsou také lidé s vrozenou deformitou v močových cestách, muži se zvětšenou prostatou a mladí lidé, kteří často střídají partnery a mají nechráněný pohlavní styk.

Prevence

 1. Dostatečný přísun tekutin - doporučuje se až 2,5 litru neslazené vody denně
 2. Nošení teplého oblečení - nejhorší jsou holá záda na jaře a na podzim
 3. Pravidelné užívání doplňků stravy obsahují extrakt z brusinek - brusinky brání běžným bakteriím v přežívání na stěnách močového měchýře a zamezují tak vzniku infekce
 4. Dodržování dostatečné hygieny - při i po pohlavním styku a při použití WC
 5. Pravidelné užívání vitaminu C - vytváří nepříznivé prostředí pro bakterii Escherichia coli

Zásadním předpokladem pro úspěšnou léčbu je včasná a přesná diagnostika.

Diagnostický přístroj METATRON GR Clinical

umožňuje vyšetření pokrokovou neinvazivní cestou, kterou s vysokou přesností zjišťujeme příčiny zánětů v organismu. Certifikovaný přístroj provede celkový screening organismu, problémová místa označí a vyšetří do hloubky, specifikuje s vysokou přesností příčiny onemocnění a stanoví diagnózu.

Vyšetříme Vás bez odběrů, vpichů, rychle a bezbolestně. Součástí vyšetření je návrh terapie a doporučení vhodných preventivních opatření s cílem zamezit opakování onemocnění a tím i nebezpečí vzniku chronického stadia.

Jsme připraveni Vám pomoci.

Důležité informace Vám sdělíme na telefonním čísle 775 44 77 55
Hovor je nezávazný, informativní a slouží pouze jako podklad pro Vaše rozhodnutí.

Objednávka vyšetření

775 44 77 55

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou.

Vyplňte zde prosím Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení popř. Titul).

Vyplňte zde prosím Vaší platnou emailovou adresu, na které jste k zastižení.

Uvedete-li telefonní číslo, dovolíme si Vás s nezávazným informativním hovorem kontaktovat sami.

Akce

zjištění množství karotenoidů

(antioxidantu) v těle

200,- Kč

Zkušenosti
našich klientů

 • Lukáš H., Praha

  Milí přátelé, rád bych Vám poděkoval za péči, kterou mně věnujete. Moje náročná pracovní pozice přináší neustálé...

 • Marek T.

  Rodiče řekli, že vám mám poděkovat, tak teda píšu. Mám 17 a dost sportuju, občas mně bušilo srdce. Doktor říkal, že...

 • Helga S., BRD

  Dobrý den, chci vám poděkovat za citlivý a lidský přístup se kterým se u vás setkávám. Žiji v nedalekém Německu a při...

 • Milan V., Ústí nad Labem

  Dobrý den, nebyl jsem příznivcem alternativních metod léčby, ale můj stav mě dovedl k hledání informací na internetu....

 • Felix, Praha

  Dobrý den, po návratu z dovolené v Thajsku jsem zažíval obrovské problémy s dýcháním. V nemocnici...

Zobrazit »všechny zkušenosti

Kam pokračovat dále

Sledujte nás na Facebooku

© Všechna práva vyhrazena studio Forbio - Celkové vyšetření zdravotního stavu | Partneři

optimalizace pro vyhledávače