jste zde: úvodní » Záněty » Zánět štítné žlázy


Zánět štítné žlázy

Zánět štítné žlázy (neboli tyreoiditida) je poměrně běžné onemocnění, které má různé příčiny a projevy. Zánět štítné žlázy může být akutní, který se objeví náhle a prudce se projevuje, subakutní, který se projevuje s menší prudkostí nebo chronický. Chronický zánět se vyvíjí pomalu a z počátku téměř bez příznaků, ale štítná žláza je postupně poškozována a po určité době dojde k omezení její funkčnosti.

My jsme připraveni Vám pomoci. Dokážeme rychle a přesně diagnostikovat onemocnění a nasadit opravdu účinnou léčbu.

Zánět štítné žlázy

Příčiny onemocnění

Příčiny zánětu štítné žlázy jsou velmi různorodé a často navzájem mezi sebou vůbec nesouvisejí. Za akutní formu jsou nejčastěji zodpovědné bakterie, které jsou schopny vyvolat zánět v řádu několika hodin nebo dnů. Okolí štítné žlázy je poté zarudlé, oteklé a teplé na dotek. K akutní formě se také přidává bolest a horečky.

Subakutní zánět

Původci subakutního zánětu štítné žlázy nejsou dodnes známy, ale lékaři předpokládají, že je podmíněn infekcí viry, které zpočátku postihují dýchací cesty. Chronický zánět se řadí mezi autoimunitní onemocnění, kdy tělo napadá vlastní tkáně a poškozuje je. To vede ke zničení značné části tkáně štítné žlázy.

Příznaky a projevy nemoci

U akutního zánětu je nejčastějším příznakem bolestivé zduření v oblasti žlázy a zvýšená teplota. Subakutní zánět štítné žlázy má stejně příznaky jako zánět akutní, akorát jsou tyto příznaky nižší než u akutního. Hlavním příznakem u chronického zánětu, který probíhá poměrně dlouho bez příznaků, je hypotyreóza. Prvním nálezem bývá snížena funkce štítné žlázy. 

Léčba

Léčba u akutní formy probíhá za pomoci antibiotik a při vytvoření hnisavého abscesu se léčba doplňuje o chirurgický zákrok nebo punkci. Subakutní forma v jedné třetině případů odezní sama, ale pokud vyvolává zánět velké potíže, mohou být nasazeny protizánětlivé léky. Chronická forma se běžně léčí hormonální léčbou, která musí být pečlivě kontrolována a upravována, protože hrozí poruchy srdce a srdečního rytmu.

Prevence

Pro správnou funkci štítné žlázy je potřeba tělu pravidelně dodávat jód. Každý člověk by měl denně přijmout kolem 200 mikrogramů. Proto se doporučuje zahrnout do jídelníčku mořské ryby a plody moře, různé minerálky obsahující zvýšené množství jódu.

Zásadním předpokladem pro úspěšnou léčbu je včasná a přesná diagnostika.

Diagnostický přístroj METATRON GR Clinical

umožňuje vyšetření pokrokovou neinvazivní cestou, kterou s vysokou přesností zjišťujeme příčiny zánětů v organismu. Certifikovaný přístroj provede celkový screening organismu, problémová místa označí a vyšetří do hloubky, specifikuje s vysokou přesností příčiny onemocnění a stanoví diagnózu.

Vyšetříme Vás bez odběrů, vpichů, rychle a bezbolestně. Součástí vyšetření je návrh terapie a doporučení vhodných preventivních opatření s cílem zamezit opakování onemocnění a tím i nebezpečí vzniku chronického stadia.

Jsme připraveni Vám pomoci.

Důležité informace Vám sdělíme na telefonním čísle 775 44 77 55
Hovor je nezávazný, informativní a slouží pouze jako podklad pro Vaše rozhodnutí.

Objednávka vyšetření

775 44 77 55

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou.

Vyplňte zde prosím Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení popř. Titul).

Vyplňte zde prosím Vaší platnou emailovou adresu, na které jste k zastižení.

Uvedete-li telefonní číslo, dovolíme si Vás s nezávazným informativním hovorem kontaktovat sami.

Akce

zjištění množství karotenoidů

(antioxidantu) v těle

200,- Kč

Zkušenosti
našich klientů

 • Lukáš H., Praha

  Milí přátelé, rád bych Vám poděkoval za péči, kterou mně věnujete. Moje náročná pracovní pozice přináší neustálé...

 • Marek T.

  Rodiče řekli, že vám mám poděkovat, tak teda píšu. Mám 17 a dost sportuju, občas mně bušilo srdce. Doktor říkal, že...

 • Helga S., BRD

  Dobrý den, chci vám poděkovat za citlivý a lidský přístup se kterým se u vás setkávám. Žiji v nedalekém Německu a při...

 • Milan V., Ústí nad Labem

  Dobrý den, nebyl jsem příznivcem alternativních metod léčby, ale můj stav mě dovedl k hledání informací na internetu....

 • Felix, Praha

  Dobrý den, po návratu z dovolené v Thajsku jsem zažíval obrovské problémy s dýcháním. V nemocnici...

Zobrazit »všechny zkušenosti

Kam pokračovat dále

Sledujte nás na Facebooku

© Všechna práva vyhrazena studio Forbio - Celkové vyšetření zdravotního stavu | Partneři

optimalizace pro vyhledávače