jste zde: úvodní » Příznaky nemocí » Migréna


Migréna

Migréna se řadí mezi další civilizační nemoci a jedná se o onemocnění nejasného původu, které se projevuje silnými záchvaty. Migréna je chronickým onemocněním, které postihuje častěji ženy než muže. Neohrožuje nás na životě, ale může nám život velmi znepříjemnit a omezit. Záchvat migrény postihuje celý organismus a ne jen hlavu, jak se lidé domnívají.

My jsme připraveni Vám pomoci. Dokážeme rychle a přesně diagnostikovat onemocnění a nasadit opravdu účinnou léčbu.

Migréna

Záchvaty u migrény

První záchvaty migrény se objevují v pubertě většinou do dvaceti let věku. Nejvíc záchvatů bývá kolem třiceti let a po padesátce se výskyt snižuje. U mladých lidí dochází k velmi intenzivním a silně bolestivým záchvatům. Obvyklá frekvence je 1-2 záchvaty do měsíce. Někteří pacienti trpí záchvaty častěji.

Příznaky a projevy migrény

Migrenózní záchvat má několik fází. Odborně se to dělí na fáze prodromů, fáze aury, vlastní bolest hlavy a fáze relaxace. Vlastní bolest hlavy může začít nečekaně bez jakéhokoliv varování. Bolest je při migréně obvykle střední až velmi silná a intenzivní.

 • Prodrom – soubor příznaků ohlašujících nastupující migrénu, které se liší pacienta od pacienta a může se jednat například o zívání, napětí ve svalech, neklid, ospalost nebo náhlou a nečekanou únavu.
 • Aura – většina pacientu tento stav popisuje jako náhlé blikání nebo záblesky v určité části zorného pole. Velmi často se objevuje i citlivost na světlo nebo určitá obrna pohledu, kdy se pacient upřeně dívá na jedno místo ve svém zorném poli.
 • Bolest – tato fáze začíná po prodromu a auře. Síla bolesti je různá a liší se pacienta od pacienta. Většinou bolest zasahuje pouze polovinu hlavy. Velmi často se bolest zvyšuje, pokud pacient hlavou jen pohybuje.
 • Relaxace – uvolnění po prodělaném záchvatu. Pacient se může cítit unavený nebo být naopak v euforii.

Rizikové faktory migrény

Existuje několik druhů migrény. Bohužel dnes neexistuje žádné vyšetření, které by migrénu potvrdilo nebo vyloučilo. Spouštěcí faktory jsou u každého člověka individuální. Tyto spouštěcí faktory bývají dvojího druhu:

 • nekontrolovatelné faktory – zahrnují např. menstruační cyklus, meteorologické změny počasí a další vlivy, které nelze ovlivnit,
 • kontrolovatelné faktory – jsou např. stres, nedostatek spánku, pasivní kouření, některé druhy jídel, silné světlo, hlasité zvuky a další faktory, kterým se lze vyhnout.

Většina pacientů dokáže odhalit své spouštěcí faktory a těm se pak vyhýbají.

Prevence proti migréně

Účinná prevence proti migréně zatím není známa. Ke zlepšení kvality života se doporučuje vést si migrénový kalendář, do kterého si lidé zaznamenávají všechny stresující události po dobu 24 hodin před vznikem migrény a všechny potraviny, které během té doby zkonzumovali.

Zásadním předpokladem pro úspěšnou léčbu je včasná a přesná diagnostika.

Diagnostický přístroj METATRON GR Clinical

umožňuje vyšetření pokrokovou neinvazivní cestou, kterou s vysokou přesností zjišťujeme příčiny migrény. Certifikovaný přístroj provede celkový screening organismu, problémová místa označí a vyšetří do hloubky, specifikuje s vysokou přesností příčiny onemocnění a stanoví diagnózu.

Vyšetříme Vás bez odběrů, vpichů, rychle a bezbolestně. Součástí vyšetření je návrh terapie a doporučení vhodných preventivních opatření s cílem zamezit opakování onemocnění.

Jsme připraveni Vám pomoci.

Důležité informace Vám sdělíme na telefonním čísle 775 44 77 55
Hovor je nezávazný, informativní a slouží pouze jako podklad pro Vaše rozhodnutí.

Objednávka vyšetření

775 44 77 55

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou.

Vyplňte zde prosím Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení popř. Titul).

Vyplňte zde prosím Vaší platnou emailovou adresu, na které jste k zastižení.

Uvedete-li telefonní číslo, dovolíme si Vás s nezávazným informativním hovorem kontaktovat sami.

Akce

zjištění množství karotenoidů

(antioxidantu) v těle

200,- Kč

Zkušenosti
našich klientů

 • Lukáš H., Praha

  Milí přátelé, rád bych Vám poděkoval za péči, kterou mně věnujete. Moje náročná pracovní pozice přináší neustálé...

 • Marek T.

  Rodiče řekli, že vám mám poděkovat, tak teda píšu. Mám 17 a dost sportuju, občas mně bušilo srdce. Doktor říkal, že...

 • Helga S., BRD

  Dobrý den, chci vám poděkovat za citlivý a lidský přístup se kterým se u vás setkávám. Žiji v nedalekém Německu a při...

 • Milan V., Ústí nad Labem

  Dobrý den, nebyl jsem příznivcem alternativních metod léčby, ale můj stav mě dovedl k hledání informací na internetu....

 • Felix, Praha

  Dobrý den, po návratu z dovolené v Thajsku jsem zažíval obrovské problémy s dýcháním. V nemocnici...

Zobrazit »všechny zkušenosti

Kam pokračovat dále

Sledujte nás na Facebooku

© Všechna práva vyhrazena studio Forbio - Celkové vyšetření zdravotního stavu | Partneři

optimalizace pro vyhledávače