jste zde: úvodní » Prevence nemocí » Preventivní prohlídky


Preventivní prohlídky

Prevence byla vždy nedílnou součástí péče o zdraví. I když se momentálně cítíme zdraví, neměli bychom podceňovat a zapomínat na preventivní prohlídky, které mohou odhalit závažná onemocnění ještě ve stádiu, kdy jsou lehce léčitelná.

Preventivní prohlídky

Nárok na preventivní prohlídky

Tuto oblast zdravotní péče upravuje vyhláška č. 70/2012 Sb., o preventivních prohlídkách. Na bezplatnou preventivní prohlídku má právo kterýkoliv občan České republiky.

 1. Na pediatrickou kontrolu mají právo novorozenci, kojenci, nemluvňata, batolata a děti v těchto obdobích - v prvním roce života 9x, dále v 18 měsících, ve třech letech a poté jednou za dva roky.
 2. U svého praktického lékaře máte nárok na preventivní prohlídku 1x za dva roky.
 3. Na gynekologickou preventivní prohlídku má nárok každá žena nad 15 let a to 1x ročně.
 4. Na stomatologickou prohlídku má dospělý člověk právo jednou za rok. Těhotné ženy mají možnost zajít ke svému zubnímu lékaři 2x v průběhu gravidity a děti do 18 let mají právo na prohlídku každého půl roku.

Základní preventivní prohlídky

Obecně při preventivních prohlídkách bývá nejčastěji zjištěn vyšší krevní tlak, vyšší hladina cukru nebo cholesterolu v krvi, a to jak u mladých lidí, tak i u starších pacientů. Dále se díky preventivní prohlídce včasně zachytí skryté krvácení do stolice, poruchy pohybového systému, nemoci kardiovaskulárního systému i poruchy lipidového metabolismu.

Preventivní prohlídka u praktického lékaře

Dospělý člověk by měl preventivní lékařskou prohlídku u svého praktického lékaře absolvovat každé dva roky. Pravidelná preventivní prohlídka je hrazena vaši pojišťovnou. Tato preventivní prohlídka se provádí od 18 let jednou za dva roky a slouží jako prevence před různými onemocněními, a to jak běžnými, tak nádorovými či kardiovaskulárními.

Během preventivní prohlídky provede praktický lékař celkové vyšetření, zjišťuje rodinnou anamnézu a provede kompletní fyzikální, některá laboratorní a onkologická vyšetření. Také dochází ke kontrole očkování a případnému přeočkování. Součástí tohoto vyšetření je onkologická prevence, včetně vyšetření kůže a konečníku. U mužů lékař vyšetří varlata, u žen prsa a dochází také k poučení o nutnosti a způsobu samovyšetřování.

Stomatologické preventivní prohlídky

Preventivní stomatologická prohlídka má zásadní význam pro udržení zdravých zubů i vašeho krásného úsměvu. Také má za úkol především předcházet onemocněním chrupu, tzv. primární prevencí. Zubní prohlídka je zaměřená na kontrolu chrupu, dásní a stavu zubních protéz a zubních výplní. U dětí do 18 let se provádějí prohlídky dvakrát ročně. U dospělých stačí návštěva zubního lékaře jednou ročně. 

Gynekologické vyšetření

Na gynekologické vyšetření mají nárok všechny ženy od 15 let a to jednou ročně. Součástí gynekologického vyšetření je cytologické vyšetření, vyšetření prsů, onkologická prevence kůže, vyšetření regionálních mízních uzlin, kolposkopické vyšetření a palpační bimanuální vyšetření.

Vyšetření diagnostickým přístrojem

My vyšetřujeme všechny druhy onemocnění nebo bolestí unikátní a bezbolestnou metodou, NLS Diagnostikou, v současné době jedinou v ČR.

Zásadním předpokladem pro úspěšnou léčbu je včasná a přesná diagnostika.

NLS Diagnostika

NLS diagnostika umožňuje vyšetření pokrokovou neinvazivní cestou, kterou s vysokou přesností zjišťujeme všechna onemocnění. Certifikovaný přístroj provede celkový screening organismu, problémová místa označí a vyšetří do hloubky. Dále s vysokou přesností specifikuje příčiny onemocnění a stanoví diagnózu.

Vyšetření probíhá bez odběrů, vpichů, rychle a bezbolestně. Součástí vyšetření je návrh terapie a doporučení vhodných preventivních opatření, s cílem zamezit opakování onemocnění a tím i nebezpečí vzniku chronického stadia.

Pociťujete-li jakékoliv projevy, které napovídají na začínající onemocnění, neváhejte s vyšetřením!

Akce

zjištění množství karotenoidů

(antioxidantu) v těle

200,- Kč

Zkušenosti
našich klientů

 • Diana V., Praha

  Dobrý den vážení, chci Vám moc poděkovat za uzdravující službu kterou nabízíte. Vaše metoda -vyšetření NLS...

 • Jaromír Dubský, Praha

  Vážení přátelé, vzhledem ke svým zdravotním potížím a shodou šťastných okolností jsem v květnu podstoupil komplexní...

 • George L., Kellyville, Australia

  Milí přátelé, od roku 1969 jsem nebyl ve své vlasti, až letos jsem se vypravil na místa, kde jsem vyrůstal, žiji...

 • John Jack D., Bristol, Great Britain

  Dámy a pánové, při mojí cestě do České republiky mě jeden z mých přátel informoval o možnosti diagnostiky ve vašem...

 • rodiče Petra Š, Ostrava

  Rádi bychom Vám poděkovali za pomoc. Náš syn trpěl epileptickými záchvaty, které se opakovaly stále častěji a my s...

Zobrazit »všechny zkušenosti

Kam pokračovat dále

Sledujte nás na Facebooku

© Všechna práva vyhrazena studio Forbio - Celkové vyšetření zdravotního stavu | Partneři

optimalizace pro vyhledávače