jste zde: úvodní » Příznaky nemocí » Křečové žíly


Křečové žíly

Křečové žíly patří k nejčastějším žilním onemocněním a řadí se k tzv. civilizačním chorobám. Výskyt křečových žil výrazně závisí na věku pacienta a na jejich vzniku se podílí genetické dispozice, ženské hormony, těhotenství a několik dalších vlivů. Toto onemocnění postihuje dvakrát častěji ženy než muže.

Nabízíme Vám rychlou a účinnou pomoc. Zásadním faktorem při řešení tohoto závažného onemocnění je včasná, rychlá a přesná diagnostika. Čím dřív se necháte vyšetřit, tím lépe.

Křečové žíly

Chronická žilní nedostatečnost je dlouhodobým procesem, který se postupem času a bez včasné léčby zhoršuje. V počátku se objevují pouze drobné rozšířené žilky. Poté následují bolestivé a nevzhledné žilky, u kterých může dojít až k porušení zásobování krví dolních končetin a tedy k celé řadě komplikací.

Příznaky

Křečové žíly, známé také jako varixy, jsou viditelným projevem zvětšení, zprohýbání a vakovitého vychlípení povrchových žil. Projevují se také otoky dolních končetin, bolestí, mravenčením, únavností a tíhou nohou. Toto onemocnění nejčastěji postihuje dolní končetiny. Odtud totiž krev musí, aby se dostala zpátky do srdce proti zemské gravitaci.

Zdravé žíly jsou vybaveny několika systémy, které zabraňují zpětnému toku a napomáhají tak správnému žilnímu návratu. Nejčastěji kvůli oslabené žilní stěně dochází k městnání krve v žilách. Zvýšený tlak, který vzniká po městnání krve, žíly dlouhodobě poškozuje, ty se rozšiřují a vytvářejí další záhyby, vystupují nad povrch kůže a přestávají optimálně fungovat.

Mezi příznaky kromě viditelných žil patří také:

 • pocit napětí a tíže dolních končetin
 • otoky kolem kotníků
 • v posledním stádiu tmavé zbarvení kůže a jejímu zatvrdnutí
 • bolesti nohou
 • vznik vředů

Příčiny a faktory onemocnění

Hlavní příčinou vzniku křečových žil může z 80 % dědičnost. K dalším faktorům ovlivňujících vznik tohoto onemocnění je obezita, životní styl, málo aktivního pohybu, dlouhé stání v zaměstnání nebo extrémní fyzická zátěž. Rizikovým faktorem může být také těhotenství, při kterém dochází k útlaku pánevních žil, nebo menopauza.

Prevence

Předejít tomuto onemocnění můžeme aktivním pohybem, ideální je běh, jízda na kole nebo procházky. Pomůže odpočívat s nohami položenými výše, než je zbytek těla, sprchování studenou vodou, využívání stahujících punčoch a výrazné omezení kouření.

Komplikace

Dlouhodobým neléčením křečových žil si můžeme přivodit závažné obtíže, jako jsou žilní trombóza nebo bércový vřed. Léčbu varixů bychom neměli podceňovat.

Zásadním předpokladem pro úspěšnou léčbu je včasná a přesná diagnostika.

Diagnostický přístroj METATRON GR Clinical

umožňuje vyšetření pokrokovou neinvazivní cestou, kterou s vysokou přesností zjišťujeme problémy s žílami. Certifikovaný přístroj provede celkový screening organismu, problémová místa označí a vyšetří do hloubky, specifikuje s vysokou přesností příčiny onemocnění a stanoví diagnózu.

Vyšetříme Vás bez odběrů, vpichů, rychle a bezbolestně. Součástí vyšetření je návrh léčby a doporučení vhodných preventivních opatření s cílem zamezit opakování onemocnění a tím i nebezpečí vzniku chronického stadia. Pociťujete-li jakékoliv projevy, které napovídají na začínající onemocnění, neváhejte s vyšetřením!

Jsme připraveni Vám pomoci.

Důležité informace Vám sdělíme na telefonním čísle 775 44 77 55
Hovor je nezávazný, informativní a slouží pouze jako podklad pro Vaše rozhodnutí.

Objednávka vyšetření

775 44 77 55

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou.

Vyplňte zde prosím Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení popř. Titul).

Vyplňte zde prosím Vaší platnou emailovou adresu, na které jste k zastižení.

Uvedete-li telefonní číslo, dovolíme si Vás s nezávazným informativním hovorem kontaktovat sami.

Akce

zjištění množství karotenoidů

(antioxidantu) v těle

200,- Kč

Zkušenosti
našich klientů

 • Lukáš H., Praha

  Milí přátelé, rád bych Vám poděkoval za péči, kterou mně věnujete. Moje náročná pracovní pozice přináší neustálé...

 • Marek T.

  Rodiče řekli, že vám mám poděkovat, tak teda píšu. Mám 17 a dost sportuju, občas mně bušilo srdce. Doktor říkal, že...

 • Helga S., BRD

  Dobrý den, chci vám poděkovat za citlivý a lidský přístup se kterým se u vás setkávám. Žiji v nedalekém Německu a při...

 • Milan V., Ústí nad Labem

  Dobrý den, nebyl jsem příznivcem alternativních metod léčby, ale můj stav mě dovedl k hledání informací na internetu....

 • Felix, Praha

  Dobrý den, po návratu z dovolené v Thajsku jsem zažíval obrovské problémy s dýcháním. V nemocnici...

Zobrazit »všechny zkušenosti

Kam pokračovat dále

Sledujte nás na Facebooku

© Všechna práva vyhrazena studio Forbio - Celkové vyšetření zdravotního stavu | Partneři

optimalizace pro vyhledávače