jste zde: úvodní » Záněty » Zánět ucha


Zánět ucha

Zánět ucha a zvukovodu postihuje celé sluchové ústrojí člověka. Od vnějšího ucha až přes střední ucho. Rozlišujeme tedy zánět vnějšího zvukovodu, který je lokalizovaný vně bubínku a zánět středního ucha, který se nachází za bubínkem. Infekce může být virová, bakteriální a způsobená plísní. Velmi často dochází k zánětům z důvodu ucpání zvukovodu ušním mazem.

Vyšetřujeme unikátní metodou, diagnostickým přístrojem METATRON 4027GR ClinicalTM, v současné době jediným v ČR.

Zánět ucha

Zánět zvukovodu

K rizikovým faktorům zánětu vnějšího zvukovodu patří časté vystavení vlhkému a prašnému prostředí nebo také koupání ve špinavé vodě, která může proniknout zvukovodem. Zvukovodu také nesvědčí aplikace kosmetických prostředků nebo vniknutí cizích částeček například písku.

Příznaky

Nastupující zánět se projevuje silnou bolestí ucha. Ucho je citlivé na dotek, občas se objevují horečky, ale ty se častěji vyskytují u zánětu středního ucha. Mezi další příznaky patří pocit zalehlého ucha, vytékající sekret a mohou i natéct uzliny v okolí. Léčba probíhá za pomoci speciálních výplachů, antibiotických kapek nebo antimykotik.

Zánět středního ucha

Zánět středního ucha je mnohem komplikovanější. Projevuje se vysokou horečkou a bolestí ucha. Zánět středního ucha se častěji vyskytuje u dětí než u dospělých. Zánět může být akutního i chronického charakteru. Mezi rizikové faktory patří infekce horních cest dýchacích, snížená obranyschopnost, alergie a může souviset také s roční dobou.

Prevence

Prevencí je co nejdelší kojení mateřským mlékem, otužování a důkladné smrkání při onemocnění rýmou. Někdy může lékař doporučit vyndání nosních mandlí, ale to pouze v případě opakovaných zánětů středního ucha.

Léčba onemocnění

Zánět se odstraňuje propíchnutím ušního bubínku, kdy se odsaje vyteklý sekret. Poté ustupuje bolest téměř okamžitě. Dále je důležité ucho vykapávat borovou vodu, důkladně smrkat a používat kapky, které snižují otok sliznice. Nebezpečnou komplikací u neléčeného zánětu může být rozšíření infekce, které může vést až k zánětu mozkových blan. V extrémním případě může zánět středního ucha vést až k obrně.

Zásadním předpokladem pro úspěšnou léčbu je včasná a přesná diagnostika.

Diagnostický přístroj METATRON GR Clinical

umožňuje vyšetření pokrokovou neinvazivní cestou, kterou s vysokou přesností zjišťujeme příčiny zánětů v organismu. Certifikovaný přístroj provede celkový screening organismu, problémová místa označí a vyšetří do hloubky, specifikuje s vysokou přesností příčiny onemocnění a stanoví diagnózu.

Vyšetříme Vás bez odběrů, vpichů, rychle a bezbolestně. Součástí vyšetření je návrh terapie a doporučení vhodných preventivních opatření s cílem zamezit opakování onemocnění a tím i nebezpečí vzniku chronického stadia.

Jsme připraveni Vám pomoci.

Důležité informace Vám sdělíme na telefonním čísle 775 44 77 55
Hovor je nezávazný, informativní a slouží pouze jako podklad pro Vaše rozhodnutí.

Objednávka vyšetření

775 44 77 55

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou.

Vyplňte zde prosím Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení popř. Titul).

Vyplňte zde prosím Vaší platnou emailovou adresu, na které jste k zastižení.

Uvedete-li telefonní číslo, dovolíme si Vás s nezávazným informativním hovorem kontaktovat sami.

Akce

zjištění množství karotenoidů

(antioxidantu) v těle

200,- Kč

Zkušenosti
našich klientů

 • Lukáš H., Praha

  Milí přátelé, rád bych Vám poděkoval za péči, kterou mně věnujete. Moje náročná pracovní pozice přináší neustálé...

 • Marek T.

  Rodiče řekli, že vám mám poděkovat, tak teda píšu. Mám 17 a dost sportuju, občas mně bušilo srdce. Doktor říkal, že...

 • Helga S., BRD

  Dobrý den, chci vám poděkovat za citlivý a lidský přístup se kterým se u vás setkávám. Žiji v nedalekém Německu a při...

 • Milan V., Ústí nad Labem

  Dobrý den, nebyl jsem příznivcem alternativních metod léčby, ale můj stav mě dovedl k hledání informací na internetu....

 • Felix, Praha

  Dobrý den, po návratu z dovolené v Thajsku jsem zažíval obrovské problémy s dýcháním. V nemocnici...

Zobrazit »všechny zkušenosti

Kam pokračovat dále

Sledujte nás na Facebooku

© Všechna práva vyhrazena studio Forbio - Celkové vyšetření zdravotního stavu | Partneři

optimalizace pro vyhledávače