Nový BICOM Optima
intenzivnější účinnost, lepší snášenlivost, větší úspora času.

Biorezonance BICOM ®Jednička v biorezonanci

[Přeskočit navigaci]


jste zde: úvodní » Bolest » Menstruační bolesti


Menstruační bolesti

Menstruace je nedílnou součástí života každé ženy. U některých žen probíhá bez problémů, ale některé ji mají spojenou s bolestmi. Nejvíce se projevují v podbřišku a bedrech. Silná a bolestivá menstruace, nebo-li dysmenorea, dokáže ženě znepříjemnit klidně i celé dny. 

Co menstruační bolesti způsobuje? Jsme tu proto, abychom efektivně a bezbolestně diagnostikovali příčinu menstruačních bolestí a začali s okamžitou léčbou.

Příčiny menstruační bolesti

  • rozházené hladiny hormonů
  • rozšíření kanálu děložního čípku
  • nedokrvení děložní tkáně
  • endometrióza
  • chronický zánět v pánevní oblasti
  • myom na děloze 

Proč se objevují menstruační bolesti?

Proč mají některé ženy menstruaci bez komplikací a jiné dokáže až na několik dní úplně vykolejit, na tom se ani lékaři mnohdy neshodnou. Může to být souhra několika faktorů, které jsou velmi těžko odhalitelné. Nejvíce pravděpodobné je, že se na nich podílejí křečovité stahy děložních svalů nebo rozbouřené hormonální hladiny.

Menstruace bývá často doprovázena pocity nevolnosti, zvracením, bolestí podbřiška, beder, ale i končetin nebo pocitem plného žaludku. Před samotnou menstruací může ženu zasáhnout velmi intenzivní bolest, trvající až 12 hodin. 

Co funguje na menstruační bolesti?

Mezi nejčastější varianty léčby se řadí zavedení hormonální antikoncepce. Ta obsahuje přirozený estrogen a progestin dienogest. Hormonální antikoncepce upravuje hladinu estrogenů a progesteronů, které mají vliv na tvorbu sliznice. Brzdí se tak růst sliznice a menstruace není tak silná a bolestivá.  Je možná také bezhormonální léčba za pomocí protizánětlivých léků nebo důvěřovat síle přírody a využívat různé bylinné čaje a jiné výrobky. Blahodárné účinky má pupalka dvouletá, nebo jinan dvojlaločný. 

Aktivní pohyb, převážně cvičení jógy, pilátes nebo kalanetiky. To jsou cvičení, která zároveň obsahují izometrická cvičení, u kterých dochází ze změně intenzity zátěže svalu, což působí jako prevence proti překrvování nebo nedokrvování děložní sliznice. Dbát by se také mělo na zdravou stravu a používat potravinové doplňky. Ty by měly obsahovat hlavně omega-3 mastné kyseliny, vitamín B, C. Ze všeho nejdůležitější je správná diagnostika, která odhalí příčiny bolestí a na základě jejich výsledků se zahájí efektivní léčba.

Komplikace

V případě enormně silného krvácení a bolestí se doporučuje návštěva lékaře. Takové signály mohou značit zánět, ale také vážnější onemocnění. V případě pravidelného silného a bolestivého krvácí může u ženy dojít k anémii, chudokrevnosti, která se dá zjistit krevním rozborem a nasazením železa. Ovšem ideálním řešením na veškeré možné příznaky, je stanovit příčiny menstruačních bolestí a začít je léčit.

Jak se u nás diagnostikují menstruační bolesti?

 Biorezonanční terapie BICOM Optima

Na diagnostiku menstruační bolesti využíváme biorezonanční terapii BICOM Optima. Díky tomuto přístroji je možné bezbolestně a bez vedlejších účinků diagnostikovat příčinu bolestí a začít je v ten okamžik efektivně léčit. Biorezonance je naprosto bezbolestná, nemusíte tak mít strach z další bolesti navíc ani nepříjemných pocitů. Biorezonance nemá prokázané žádné vedlejší účinky a spousta pacientů během vyšetření pociťuje příjemné brnění. 

Jsme připraveni Vám pomoci.

Důležité informace Vám sdělíme na telefonním čísle 775 44 77 55
Hovor je nezávazný, informativní a slouží pouze jako podklad pro Vaše rozhodnutí.

Objednávka vyšetření

775 44 77 55

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou.

Vyplňte zde prosím Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení popř. Titul).

Vyplňte zde prosím Vaší platnou emailovou adresu, na které jste k zastižení.

Uvedete-li telefonní číslo, dovolíme si Vás s nezávazným informativním hovorem kontaktovat sami.

Kam pokračovat dále

Sledujte nás na Facebooku

© Všechna práva vyhrazena studio Forbio - Celkové vyšetření zdravotního stavu | Partneři

optimalizace pro vyhledávače